přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Svoz odpadu, provoz sběrného dvora - Na četné dotazy občanů sdělujeme, že svoz komunálního odpadu (směsného i tříděného) probíhá ve standardním režimu dle kalendáře. Současně upozorňujeme, že zítra - 19. března 2020 proběhne mimořádný svoz bio odpadu. Sběrné místo na obecním dvoře jede stále podle běžného režimu (St 15-17, So 10-12).Děkujeme za pochopení.     Informace pro rodiče novorozenců a kojenců - MUDr. Jonasová Martina informuje rodiče novorozenců a kojenců – do 30. března Dětská nemocnice Brno nebude provádět preventivní vyšetření kyčlí u dětí. Od 30. března je možné si ověřit obnovení vyšetření  na tel. č. 532 234 423.     Provozní doba lékarny v Újezdě u Brna - Mgr. Marie Jadrná oznamuje občanům změnu otevírací doby v lékárně Újezd u Brna od pondělí 16. 3. 2020. Do odvolání bude otevřeno v Újezdě dopoledne 7.30 – 12.00 a odpoledne 14.00 – 16.00. Léky si můžete objednat dopředu nahlášením 12timístného kódu telefonicky nebo e.mailem. Výdejna v Otnicích bude zavřena.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Třídění odpadu > V roce 2017 bude směsný komunální odpad v naší obci svážen 1x za 4 týdny >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

V roce 2017 bude směsný komunální odpad v naší obci svážen 1x za 4 týdny

V souvislosti se zavedením nového systému sběru a třídění komunálního odpadu schválilo zastupitelstvo obce snížení frekvence svozu směsného komunálního odpadu pro rok 2017. Znamená to tedy, že v roce 2017 budou popelnice na směsný komunální odpad celkem vyvezeny 13x. Svozovými dny zůstávají čtvrtky.

Poslední svoz v roce 2016 se uskuteční ve čtvrtek 29. prosince 2016, první v roce 2017 pak 12. ledna 2017, další 9. února 2017 atd.

Rozhodnutí o snížení frekvence svozu je rozumné: každé vyvezení popelnic stojí peníze a pokud občané poctivě třídí svůj komunální odpad, v drtivé většině domácností není pravidelně a reálně možné, aby byly popelnice zaplněny již po 14 dnech. Pokud některé rodiny (z důvodu velkého množství plenek) budou potřebovat řešit situaci s nedostatkem místa na odkládání svého směsného komunálního odpadu, mohou se s důvěrou obrátit na obecní úřad, který jim zdarma zapůjčí další popelnici na tento typ odpadu.

Ano, systém je postavený na tom, že všichni lidé poctivě třídí svůj odpad. Tento postup je nejen moderní, ale především racionálně zodpovědný a ohleduplný k životnímu prostředí.

Děkujeme všem za pochopení.

 

Počet zobrazení: 406

Doporučujeme