přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Odečty plynoměrů - V pátek 16. dubna proběhne v Telnici mezi 9–16 h odečet stavu plynoměrů. V Nádražní čtvrti budou odečty probíhat ve čtvrtek 22. dubna v době 12-15 h. Odečítač plynu prosí o zpřístupnění plynoměrů. V případě nedostupnosti lze stav dohlásit na tel. 728 248 577, nejlépe formou SMS nebo na mail odectyplynu@gmail.com, případně zanechat viditelně lístek s výrobním číslem plynoměru a odečtem. Vzhledem k situaci s koronavirem je snaha maximálně zamezit kontaktu odečítače se zákazníkem, proto odečítač na zákazníka nezvoní. Plynoměry dostupné se standartní plynařskou kličku si odečítač plynu otevře sám, jedná se o vlastní zámky a zamčené předzahrádky.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 13. dubna v 9:00  hod. prodávat: kuřice, chovné kohouty, slepice ve snášce, brojlerová káčata,husokačeny Mulard, housata, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Velikonční radost v Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Velikonční radost v Telnici

Cílem této nevšední aktivity bylo přinést lidem trochu velikonoční radosti do jinak omezeného slavení Velikonoc. Chlapci a chlapi vyráběli dívkám a ženám malé pomlázky. Děvčata různého věku pak připravovala mužskému světu výslužky. Všechno probíhalo zcela anonymně. O Velikonoční neděli večer dobrovolníci roznesli dary s pokynem, aby adresát daru vše rozbaloval až v pondělí ráno. Každou vyrobenou pomlázku doprovázela papírem napsaná básnička či písnička. Obsahem výslužkových balíčků pak byly různé předměty s velikonoční tématikou, ať už ručně vyrobené či zakoupení, sladkosti a další věci. Vše leželo několik dní vzdáleno běžnému provozu tak, aby distribuce proběhla co nejbezpečnější cestou - stejně tak i všichni dobrovolníci používali rukavice.

Sešlo se více než sto darů, takže věříme, že se mnoha lidem podařilo zpříjemnit Velikonoce sice tradičními symboly, avšak netradiční cestou.

Velice děkujeme všem, kteří se zapojili a chtěli udělat radost někomu jinému. Za organizaci akce děkujeme paní Ivaně Mifkové z obecního úřadu a za organizační pomoci také poštovním úřednicím z telnické pošty. Za pomoc s roznáškou díky paní Oldřišce Kozderové a pracovní četě.

Při všech mimořádných aktivitách, které letošní Velikonoce provázely, věříme, že lidé zažili mnoho nezapomenutelných okamžiků, na které se bude jistě v dobrém vzpomínat.


 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 76

Doporučujeme