přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Odečty plynoměrů - V pátek 16. dubna proběhne v Telnici mezi 9–16 h odečet stavu plynoměrů. V Nádražní čtvrti budou odečty probíhat ve čtvrtek 22. dubna v době 12-15 h. Odečítač plynu prosí o zpřístupnění plynoměrů. V případě nedostupnosti lze stav dohlásit na tel. 728 248 577, nejlépe formou SMS nebo na mail odectyplynu@gmail.com, případně zanechat viditelně lístek s výrobním číslem plynoměru a odečtem. Vzhledem k situaci s koronavirem je snaha maximálně zamezit kontaktu odečítače se zákazníkem, proto odečítač na zákazníka nezvoní. Plynoměry dostupné se standartní plynařskou kličku si odečítač plynu otevře sám, jedná se o vlastní zámky a zamčené předzahrádky.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 13. dubna v 9:00  hod. prodávat: kuřice, chovné kohouty, slepice ve snášce, brojlerová káčata,husokačeny Mulard, housata, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Velikonoční stezka (29. března - 5. dubna 2021) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Velikonoční stezka (29. března - 5. dubna 2021)

Neexistuje snad v Telnici rodina, která by na Vánoce nezdobila vánoční stromeček různými dekoracemi. Stejně tak ale v některých zemích - například v Něměcku - patří k Velikonocím neodmyslitelně zdobení stromečků nebo jiných rostlin barevnými vajíčky. Tam se jim říká „Ostereierbaum“, což v překladu znamená Velikonoční vajíčkový strom. V naší rodině se tato tradice drží, proto mě napadlo, že bychom si i v Telnici mohli společně ozdobit tzv. Vajíčkovník a přivítat tak jaro a probarvit pomalu se probouzející přírodu. Vzhledem k dlouhodobě uzavřeným školkám a školám se rovnou nabízelo spojit tuhle akci i se stezkou pro menší děti, která by je zavedla k předem připravenému stromku a zabavila je během dlouhé chvíle (a těch je v poslední době víc než dost).

Velikonoční stezka vedoucí klidnou částí Telnice (ulice Augarty a U Mlýna) byla k dispozici během celého týdne s plánovaným ukončením na Velikonoční pondělí. Na děti čekalo 7 stanovišť s interaktivními úkoly, při kterých si procvičily nejen mozkové závity, ale i šikovnost ručiček, představivost, zaměřili jsme se i na trénink hmatu, sluchu a paměti, oprášili jsme znalost přírody i jejich životních cyklů a nechybělo i trochu z hodiny sportu a zpěvu. Děti měly mj. hledat rozdíly mezi dvěma velikonočními obrázky, skládat zvířátka z kostek podle předlohy, objevovat, co ukrývá tajemný pytlík, ve správné časové posloupnosti poskládat obrázky znázorňující vznik motýla či žáby, narození kačenky a růst květiny, názorně předvést, zda znají jednotlivé příbytky zvířat a také rodičům ukázat, že umí skákat dál než zajíc. Po úspěšném splnění všech úkolů měla místní kvočna pro malé účastníky připravený koš plný sladkých odměn a také pár úkolů na doma s velikonoční tématikou. A pak už se jen stačilo vydat se po mostíku k mlýnskému kolu za pirátem, vodníkem a vodnicí, kteří dnem i nocí strážili telnický Vajíčkovník a měli radost z každé originální ozdoby a barevné stuhy, kterou děti zavěsily na strom.

Velikonoční stezky se zúčastnilo několik desítek rodin z Telnice i blízkého okolí. Děkujeme Vám ze srdce za krásnou zpětnou vazbu a slova chvály a díků. Velice nás to těší! Stejně tak my děkujeme vám, že jste si našli čas vydat se s dětmi na procházku Telnicí, věnovali čas vytváření originálních velikonočních ozdob a pomohli navodit velikonoční atmosféru vytvořením takové nádhery. Závěrem bych chtěla zopakovat, že po skončení akce a odstrojení Vajíčkovníku budou ozdoby k vyzvednutí ve vestibulu obecního úřadu vedle vchodu na poštu.

Petra Skop, Telnické sluníčko


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 144

Doporučujeme