přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Odečty plynoměrů - V pátek 16. dubna proběhne v Telnici mezi 9–16 h odečet stavu plynoměrů. V Nádražní čtvrti budou odečty probíhat ve čtvrtek 22. dubna v době 12-15 h. Odečítač plynu prosí o zpřístupnění plynoměrů. V případě nedostupnosti lze stav dohlásit na tel. 728 248 577, nejlépe formou SMS nebo na mail odectyplynu@gmail.com, případně zanechat viditelně lístek s výrobním číslem plynoměru a odečtem. Vzhledem k situaci s koronavirem je snaha maximálně zamezit kontaktu odečítače se zákazníkem, proto odečítač na zákazníka nezvoní. Plynoměry dostupné se standartní plynařskou kličku si odečítač plynu otevře sám, jedná se o vlastní zámky a zamčené předzahrádky.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 13. dubna v 9:00  hod. prodávat: kuřice, chovné kohouty, slepice ve snášce, brojlerová káčata,husokačeny Mulard, housata, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Ptačí budky a krmítka MADE IN TELNICE >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Ptačí budky a krmítka MADE IN TELNICE

Pro mnohé z nás je radost pozorovat na našich zasněžených dvorech či zahradách, jak ptáčci létají do krmítka, jak se perou o potravu v době, kdy jí mají v přírodě volně nedostatek.  Celou zimu se nemůžeme dočkat závanu jara, ke kterému neodmyslitelně patří ptačí zpěv. Nějak se tak společně s ním veseleji vstává ráno z postele. V Telnici letos jistojistě budeme mít o několik ptačích rodinek více. Na počátku roku 2021 jsme ve spolupráci s Mysliveckým spolkem spustili akci „Ptačí budky a krmítka MADE IN TELNICE“. Ať podle návodu nebo vlastní fantazie, sám nebo s pomocí jiného člena rodiny, pustili se zkrátka Telničtí do práce. Na místní poštu přinesli celkem třicet devět budek a krmítek, která pracovníci obce osadili v různých lokalitách. Víme však, že pro jiné byla tato akce inspirací k vyrobení krmítek, ptačích budek a jejich samostatnému nainstalování na místech, kde budou moci opeřence pozorovat. Podařilo se nám takto oživit naši přírodu a můžeme se těšit z cvrlikání zpěvných ptáčků, kteří nám ještě poděkují i vítanými službami v podobě očisty zahrad od drobných škůdců.  Děkujeme rodinám i jednotlivcům, kteří se do této akce zapojili a pomohli přírodě. Poslání bylo splněno, věříme, že jste si při tvorbě užili pěkné chvíle a měli dobrý pocit z odvedené práce. Všem, kteří svým dílem přispěli jsme poděkovali formou pozorností, a ještě jednou za vaši nejen přírodě prospěšnou aktivitu moc děkujeme. Koukejte se při procházkách kolem sebe, doplňujte v zimních měsících krmení a v letních neuškodí miska s vodou, ať se mají naši zpěváčci kde občerstvit.

Ptačích budek a krmítek se značkou MADE IN TELNICE se nám do konce března sešlo více než 40. A to nepočítáme spousty těch, které si místní rodiny po výrobě rovnou pověsily doma na zahradě anebo i do volné přírody – i za ně velké díky. Ty se však samozřejmě v naší mapce nemohly objevit, ale určitě na ně narazíte při svých toulkách telnickými ulicemi a přírodou.

Výrobci, kteří svá díla přinesli na telnickou poštu, byli tématicky odměněni - krásnou svíčkou s ptačím motivem, knihou o ptácích či jejich krmení, ale také dalšími dary, které jim věnovala Jihomoravská pobočka České společnosti ornitologické a Ministerstvo životního prostředí. Také jim děkujeme. O výrobě ptačích budek natočila reportáž také Česká televize (více zde).

Ivana Mifková


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 182

Doporučujeme