přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Odečty plynoměrů - V pátek 16. dubna proběhne v Telnici mezi 9–16 h odečet stavu plynoměrů. V Nádražní čtvrti budou odečty probíhat ve čtvrtek 22. dubna v době 12-15 h. Odečítač plynu prosí o zpřístupnění plynoměrů. V případě nedostupnosti lze stav dohlásit na tel. 728 248 577, nejlépe formou SMS nebo na mail odectyplynu@gmail.com, případně zanechat viditelně lístek s výrobním číslem plynoměru a odečtem. Vzhledem k situaci s koronavirem je snaha maximálně zamezit kontaktu odečítače se zákazníkem, proto odečítač na zákazníka nezvoní. Plynoměry dostupné se standartní plynařskou kličku si odečítač plynu otevře sám, jedná se o vlastní zámky a zamčené předzahrádky.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 13. dubna v 9:00  hod. prodávat: kuřice, chovné kohouty, slepice ve snášce, brojlerová káčata,husokačeny Mulard, housata, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > I druhé internetové setkání Klubu aktivních seniorů přineslo radost - 21. března 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

I druhé internetové setkání Klubu aktivních seniorů přineslo radost - 21. března 2021

V úterý 23. března 2021 proběhlo druhé "setkání" seniorek po internetu. Tentokrát nás už bylo 14. Připojily se i některé další členky, které s námi minule nebyly. Většina ze svých domovů, několik málo z prostor jinak uzavřené mateřské školy, odkud s námi spolupracovala slečna učitelka Veronika Slezáková, technickou podporu zabezpečoval mobilně také pan místostarosta Jan Dudák.

Po přivítání jsme přešly na procvičování paměti při vymýšlení podstatných jmen na danou slabiku, kterou měly na větší kartě možnost vidět. Reakce byly rychlé, zapojovaly se všechny babičky. Hned nato jsme se vrátily k pracovnímu listu, který nám byl z obce doručen - společně jsme kontrolovaly, co jsme každá vyplnily a dokončily to, co se nám občas nedařilo.

Tentokrát bylo hlavní téma zvoleno s ohledem na to, aby každá z nás měla možnost "dostat se ke slovu", bude - li tedy chtít. Téma "Slovo seniorek - ukázka z vaší oblíbené knihy" vybídlo některé z nás k přečtení textu… Zaposlouchaly jsme se tak například do ukázek jak s humornou tématikou, tak i s tou vážnější.

Stuha, kterou jsme měly mít všechny připravenou, posloužila k "tanci vsedě" se zaměřením na procvičení horní poloviny těla. Měly jsme "objednanou" hudbu - krásnou píseň s názvem "Jerusalema". Paní Jana ji měla připravenou, tak jsme si ji daly hned dvakrát. Vykouzlila úsměv na tvářích, a to byl hlavní záměr.

K dobré náladě snad také přispěla lidová přísloví, tentokrát v upravené verzi. Chvíli jsme se ještě věnovaly kontrolování pracovního listu. Krátkodobá paměť si přišla na své hned po chvíli, kdy si babičky vybavovaly tu upravenou verzi známých přísloví. Bylo jasné, že všechny dávaly pozor!

Také se mezi nás vzdáleně dostavil pan starosta, který byl zahrnut různými dotazy, týkajícími se dění v obci. Za KLAS si vyslechl přání k narozeninám a poděkování za další balíček, seniorům v obci doručený. Časopisy " Zahrádkář " jistě poslouží.

Poděkování si zaslouží všichni ti, kteří nám pomohli se v této době vidět, slyšet se a mít radost, která se mnohdy ze života vytrácí. Srdečný dík a pěkné prožití Velikonoc přeje jménem KLASu 

Marie Fialová, animátorka KLAS Telnice

P.S.: příště se opět sejdeme na internetu (pokud to jinak nebude možné) – 13. dubna 2021, srdečnou jsou zvány jak členky KLASu, tak i ostatní senioři.

Dovětek obecního úřadu:

Na příští setkání 13. dubna 2021 jsou zváni i další senioři. Zkusíte to také? Pokud se chcete přidat, ozvěte se prosím na obecní úřad (tel.: 544 224 410) a my vám pomůžeme se připojit nebo zajistíme techniku, ale i místo pro připojení. Pokud to čtete vy, mladší, řekněte o této možnosti svým rodičům a prarodičům - připojíme je rádi také!

 

Počet zobrazení: 155

Doporučujeme