přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Odečty plynoměrů - V pátek 16. dubna proběhne v Telnici mezi 9–16 h odečet stavu plynoměrů. V Nádražní čtvrti budou odečty probíhat ve čtvrtek 22. dubna v době 12-15 h. Odečítač plynu prosí o zpřístupnění plynoměrů. V případě nedostupnosti lze stav dohlásit na tel. 728 248 577, nejlépe formou SMS nebo na mail odectyplynu@gmail.com, případně zanechat viditelně lístek s výrobním číslem plynoměru a odečtem. Vzhledem k situaci s koronavirem je snaha maximálně zamezit kontaktu odečítače se zákazníkem, proto odečítač na zákazníka nezvoní. Plynoměry dostupné se standartní plynařskou kličku si odečítač plynu otevře sám, jedná se o vlastní zámky a zamčené předzahrádky.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 13. dubna v 9:00  hod. prodávat: kuřice, chovné kohouty, slepice ve snášce, brojlerová káčata,husokačeny Mulard, housata, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 21. dubna od 8 do 10 hodin v oblasti: U Mlýna, U Rybníka včetně čov a po č.p. 474, V Dědině, Růžová od ul. U Rybníka po č.p. 317 a 409, Nová, Masarykovo nám. č.p. 77 a 8, Draha č.p. 303, 304, 462 a od 12 do 14 hodin bude vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. Děkujeme za pochopení    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Slavná Grand Prix Telnice 2021 - 21. března 2021 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Slavná Grand Prix Telnice 2021 - 21. března 2021

Nedělní chladivé odpoledne o prvním jarním dnu by nikoho na první pohled z domu nevylákalo. Poletující sníh, studený vánek, co venku? Naše Grand Prix Telnice 2021 však nebyla určena slabším povahám. Už pozvánka upozorňovala na to, že je třeba se překonat, opustit své přátele počítač, herní konzoli a televizi. A to všichni, kteří dorazili, výborně zvládli. Zvláště potěšily ty rodiny, které došli na dočasně uzavřenou asfaltovou polní cestu pěšky. Někteří dokonce až z Nádražní čtvrti, všechna čest!

Organizátoři obestavěli dva retardéry kužely, lany, dřevěnými houpačkami a dalšími překážkami, aby umožnili celkem 39 závodníkům z řad místních nadějí ve věku 6-13 let (do výšky 160 cm) projet dvěma tratěmi šlapací čtyřkolkou. Trať byla uzpůsobena tak, aby doprovázející rodiny mohly svého jezdce či jezdkyni povzbuzovat, mávat mu šachovnicovou vlajkou start i průjezd cílem. Každá rodina byla u svého vlastního závodu sama pro sebe. Organizátor pouze měřil čas a zapsal si ho do evidence.

Následovalo předání zlaté medaile, kterou s opravdu všichni zasloužili – nejen pro své závodnické nadšení, ale i proto, že se v takovém počasí vydali na mokrou a místy i blátivou cestu. Splnili jsme všechny požadavky na hygienu, všichni měli poctivě zakryté tváře, i když by to mimo zastavěné území ani nebylo nutné. Kdo neměl rukavice, dostal gumové. Musíme opravdu všechny rodiny pochválit, všichni byli ohleduplní.

Hlavní ale je, že radost měly nejen děti, i jejich rodiče. Prostě celá rodina. Rodina Michlova dokonce přišla i s připravenými transparenty a svou závodnici Kristýnku velice bouřlivě podporovala.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se o organizaci této akce zasloužili. V první řadě svým dvěma synům Fandovi a Vaškovi, zvláště pak mladšímu za generální management. Ale díky také i mé drahé polovičce Hance a dceři Markétce. I to totiž patřilo k podmínkám této aktivity: organizaci měla na starosti jedna jediná rodina – i na místě. To, aby nám tato myšlenka nemohla být ani v tomto detailu ničím a nikým napadena. Děkuji také všem ostatním, kteří nás jakkoliv podporovali. A děkuji také za radost zúčastněným rodinám, kterou nám různým způsobem předávaly.

Systém vyhodnocení počítal se dvěma kategoriemi závodníků (rozděleno podle výšky jezdců). V kategorii závodníků do 130 cm výšky zvítězil Vojtěch Krist, stříbrnou příčku si vyjezdil Matyáš Burda, třetí místo obsadil Tomáš Holásek. V kategorii 131-160 cm získal zlatý vavřínový věnec Tadeáš Skoupý, stříbrný Petr Gabrhel ml. a bronzový David Trubiroha. Nejrychlejším jezdcem ze všech se stal Vojtěch Krist, takže se mohl těšit na hlavní cenu – dětskou šlapací čtyřkolku. Věříme, že mu udělala radost. Jelikož se zúčastnilo i 12 děvčat, vyhlásili jsme také mimořádně i vítězky v této kategorii: nejrychlejší byla Eliška Demková, následována Kristýnou Michlovou a Karolinou Gabrhelovou. Všem jezdcům a jezdkyním velká gratulace!

František Kroutil, starosta obce


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 211

Doporučujeme