přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Omluva za nedodané respirátory - Tímto se omlouváme místním seniorům, kteří dnes měli obdržet do schránek respirátory. Dodavatel však nedodal dostatečné množství kusů. Nový termín roznášky bude včas upřesněn. Děkujeme za pochopení.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve středu 3. března  v 9:00  hod. prodávat: kuřice, slepice ve snášce, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     EG.D, a.s. oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v úterý 9. března od 7:30 do 15:30 v ulici Brněnská č.p. 244, Za Sokolovnou mimo č.p. 219, 222, 241 a 527. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Aktuální informace od hejtmana JMK k situaci s očkováním >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Aktuální informace od hejtmana JMK k situaci s očkováním

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

omlouvám se, že nejčerstvější informaci o vývoji očkování u praktických lékařů jste se museli dozvědět nejdříve z médií. Minulý týden jsem Vás informoval o tom, jak přípravy na očkování u praktických lékařů v našem kraji postupují. Na včerejší videokonferenci hejtmanů s předsedou vlády jsme se však dozvěděli, že nyní zapojení těchto lékařů do očkovacího procesu nemáme řešit, neboť pan premiér s nimi počítá nejdříve poté, co budou proočkovány prioritní skupiny včetně seniorů starších osmdesáti let.

Jsem přesvědčen, že tento postup není správný, a proto jsem se proti němu veřejně ohradil. Ostatně i vy sami dobře víte, že senioři z vašich obcí se chtějí nechat naočkovat ideálně u svého lékaře a praktičtí lékaři jsou na to připraveni. Bohužel jsme v situaci, kdy podle pana premiéra není tato varianta na stole. Mým cílem je na ten stůl tuto možnost vrátit a jednou z mála cest, která zbývá, je mediální tlak.

Abyste měli kompletní informace k předpokládaným počtům očkování, tak při dvanáctihodinovém ostrém provozu je maximální kapacita naplánovaných očkovacích center více než deset tisíc lidí denně. Zájem o očkování ve svých ordinacích potvrdilo zhruba 470 praktických lékařů, kteří tak tuto kapacitu mohou ještě zvýšit.

Na závěr mi dovolte alespoň jednu pozitivní zprávu. Máme potvrzeno, že bude možné zahájit očkování v domovech s pečovatelskou službou. Ještě chvíli bude trvat, než to připravíme a než dorazí vakcíny, ale jakmile mobilní týmy dokončí očkování v domovech pro seniory, spustíme očkování v domovech s pečovatelskou službou bez ohledu na zřizovatele.

S úctou
Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje

 

Počet zobrazení: 116

Doporučujeme