přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Omluva za nedodané respirátory - Tímto se omlouváme místním seniorům, kteří dnes měli obdržet do schránek respirátory. Dodavatel však nedodal dostatečné množství kusů. Nový termín roznášky bude včas upřesněn. Děkujeme za pochopení.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve středu 3. března  v 9:00  hod. prodávat: kuřice, slepice ve snášce, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.     EG.D, a.s. oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v úterý 9. března od 7:30 do 15:30 v ulici Brněnská č.p. 244, Za Sokolovnou mimo č.p. 219, 222, 241 a 527. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Aktuální informace od hejtmana JMK k situaci s očkováním >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Aktuální informace od hejtmana JMK k situaci s očkováním

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

dovolte mi, abych Vás informoval o průběhu očkování v Jihomoravském kraji. Na mnohé z Vás se obrací Vaši sousedé i praktičtí lékaři a ptají se, kdy se na ně či na jejich blízké dostane řada a jak to celé bude probíhat. Situaci nepřispívá ani fakt, že kvůli nedostatku vakcín se celý proces očkování zpomaluje a lidé po zaregistrování čekají na další zprávu o tom, ve kterém termínu se budou moci očkovat. V Jihomoravském kraji jsme v posledních týdnech dostali poměrně dost vakcín a ačkoli původní plán byl takový, že čísla budou růst, bohužel je to přesně naopak. Vláda vyvolala velká očekávání, která se nedaří v těchto dnech naplnit.

I přes kolísání dodávek pracujeme na tom, abychom se nachystali, až bude vakcín dostatek. Pilířem masového očkování v našem kraji budou očkovací centra. To největší již funguje na brněnském výstavišti, další pak budou v jednotlivých okresech. Připravují se očkovací centra ve Znojmě, které nyní očkuje pouze zdravotníky, Blansku, Vyškově, Hodoníně, Břeclavi, Hustopečích a Kyjově. Připravujeme je tak, abychom v době největšího náporu zvládli naočkovat až deset tisíc lidí denně. To je zhruba stejné tempo, v jakém se očkuje v Izraeli. Kapacita je tak naplánovaná dostatečně a další velká očkovací centra pravděpodobně nebudou potřeba.

Mým cílem je, aby se naočkovalo co nejvíce lidí, a to především v rizikových skupinách. Jedná se zejména o seniory starší 80 let, pro které je ideální varianta, aby se mohli naočkovat u svých praktických lékařů, které znají. Nemusí cestovat daleko, mají důvěru ve své lékaře a ochota očkovat se tak u nich výrazně zvyšuje.

Ve srovnání s ostatními kraji jsme v těchto věcech opravdu daleko. Máme vyzkoušené, že fungují jak očkovací centra, tak očkování u praktických lékařů nebo mobilní očkovací týmy. Krajský koordinátor s očkovacím a logistickým týmem průběžně reagují na měnící se požadavky. Jsme nachystaní napojit se na takový systém, který bude ministerstvo či další instituce vyžadovat, jen čekáme na to, až nám definitivně sdělí, jaké jejich požadavky jsou. Jsem velmi rád, že Vy a praktičtí lékaři jste připraveni se zapojit a děkuji Vám za to.

V tuto chvíli Vám bohužel nejsme schopni poskytnout informace o tom, co je potřeba udělat, aby se lékaři ve Vašich obcích mohli do očkování zapojit. Jakmile budeme vědět, za jakých podmínek nám ministerstvo a SÚKL umožní očkování u praktiků, oslovíme Vás i praktické lékaře a budeme všechny informovat o tom, jak bude probíhat distribuce a připravíme se společně na samotné očkování. Kdy to bude Vám však bohužel v tuto chvíli nedokážu říct. Nechci Vám slibovat přesné termíny, protože situace se mění skutečně každým dnem. Lidé se na mě a určitě i na vás obrací s otázkou, jestli je tedy dnes lepší zaregistrovat se na termín na brněnské výstaviště, v krajské nemocnici nebo je lepší počkat na to, až se budou moci naočkovat u svého lékaře. Bohužel v tuto chvíli opravdu nevím, která varianta je nejlepší a neodvažuji se v tomto směru radit.

Jakmile nastane v této věci další posun, budu Vás opět informovat.

Děkuji za Vaše pochopení a trpělivost.

S úctou

Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje

 

Počet zobrazení: 139

Doporučujeme