přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Tříkrálová sbírka 2021 - Při letošní Tříkrálové sbírce koledníci v Telnici vykoledovali 77 191 Kč. Velký dík patří všem dárcům, Základní škole v Telnici za výrobu přáníček a všem koledníkům za mimořádnou spolupráci.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Aktuální informace k očkování proti koronaviru na Jižní Moravě >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Aktuální informace k očkování proti koronaviru na Jižní Moravě

Aktuální informace k očkování na jižní Moravě:
 
Příští týden spouštíme jako první kraj testovací provoz očkovacího centra na výstavišti. Vyzkoušíme, jak to funguje. S lékaři, sestrami a administrativními pracovníky rozebereme celý proces do šroubků a systém vyladíme. Výsledky pak pošleme ostatním krajům a vládě, ať jsme všichni nachystaní, až to bude ve velkém na ostro. Maximální možná kapacita tady je až tři tisíce denně.
 
V JMK půjdeme cestou očkovacích center. Nemocnice by to nemusely kapacitně zvládnout a navíc bychom je zablokovali. Vyhneme se problémům s logistikou, parkováním atd. Kromě velkého centra v Brně na výstavišti se počítá s okresními centry v Blansku, Břeclavi, Vyškově, Hodoníně a Znojmě.
 
Příští týden vyjdou první očkovací týmy do domovů pro seniory očkovat klienty i personál. Celkem to je tři a půl tisíce klientů a dva tisíce zaměstnanců. Týmy pomůžou sestavit jak z fakultních, tak z krajských nemocnic.
 
Všichni se držte a snad jsme na cestě, jak to všechno zvládnout.
 
Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje
Aktuální platná opatření COVID na území Jihomoravského kraje naleznete zde.
 
 

Počet zobrazení: 158

Doporučujeme