přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Tříkrálová sbírka 2021 - Při letošní Tříkrálové sbírce koledníci v Telnici vykoledovali 77 191 Kč. Velký dík patří všem dárcům, Základní škole v Telnici za výrobu přáníček a všem koledníkům za mimořádnou spolupráci.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Sněžná fréza pro severočeskou Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Sněžná fréza pro severočeskou Telnici

Při nákupu komunálního traktoru Yanmar získala moravská Telnice jako bonus za cenu 1 koruny také sněžnou frézu stejné značky. První roky zimních pomnínek v Telnici však ale ukázaly, že to vůbec není strojové vybavení potřebné pro jihomoravskou vesnici. Sníh se tu objevuje velmi sporadicky, a když už dorazí, obvykle v takovém množství, že na jeho odklizení není sněžná fréza tím nejlepším řešením.

Protože stroj zabíral místo v obecní garáži a prakticky se na něj jen prášilo, rozhodli se zastupitelé nabídnout frézu stejnojmenné obci v severních Čechách, kde bude během zimy asi více příležitostí k jejímu využití. Po vzájemné dohodě obcí nakonec došlo k předání v prosinci letošního roku, převzetí se zúčastníl severočeský starosta ing. Jan Doubrava.

Jako poděkování obdržela moravská Telnice od Severočechů krásnou skleněnou vázu, která se stane ozdobou naší zasedací místnosti. Děkujeme!

Ať tedy fréza našim českým přátelům dobře slouží!
 

 

Počet zobrazení: 214

Doporučujeme