přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Tříkrálová sbírka 2021 - Při letošní Tříkrálové sbírce koledníci v Telnici vykoledovali 77 191 Kč. Velký dík patří všem dárcům, Základní škole v Telnici za výrobu přáníček a všem koledníkům za mimořádnou spolupráci.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: pietní akty u příležitosti 215. výročí bitvy tří císařů - 2. a 4. prosince 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: pietní akty u příležitosti 215. výročí bitvy tří císařů - 2. a 4. prosince 2020

Začátkem prosince si vždy připomínáme výročí bitvy tří císařů, která se prohnala slavkovským bojištěm a naši vesnici citelně zasáhla. Tradiční pietní akt u pomníků Kopjafa bylo letos nemožné uskutečnit, proto se starosta obce Telnice a zástupkyně Brněnského maďarského občanského sdružení Monika Haniková na tomto místě společně sešli a uctili památku všech obětí této bitvy, zvláště pak těch uherských, sekelských. Společně zde za o Telnici i BMOS položili pamětní věnce.

Aktuálně platná omezení se dotkla i vzpomínkových akcí na Mohyle míru, takže se skupina čestných hostů mohla sejít až ve čtvrtek 3. prosince 2020, právě když přišla první letošní sněhová přeháňka. Přítomné v kapli památníku pozdravil dlouholetý člen Napolonské společnosti ve vojenském munduru pan Bohuslav Adámek a vyjmenoval všechny zesnulé členy Československá napoleonské společnosti, kteří se zasloužili o rozvoj a udržení vzpomínkových akcí na historickém bojišti. Zvláště se zmínil o telnickém rodáku Ladislavu Kořalníkovi i jeho otci a uznale poděkoval za vše, co pro tuto myšlenku během svých životů vykonali. Památku obětí bitvy i všech zmíněných zesnulých členů uctili zástupci Telnice - starosta obce a Eva a Luďka Kořalníkovy položením pamětního věnce v obecních barvách. Děkujeme všem, kteří si v zasněženém prostředí Prateckého kopce našli cestu až k tomuto významnému pietnímu místu našeho regionu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 231

Doporučujeme