přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Knihovna uzavřena - Upozorňujeme čtenáře, že v  souladu s nařízením vlády je knihovna v Telnici uzavřena. Děkujeme za pochopení.       Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reprortáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 22. září 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reprortáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 22. září 2020

V úterý 22. září 2020 jsme v klubovně KLASu přivítaly naši nadřízenou koordinátorku z Brna Mgr. Terezu Kozderovou. Několik seniorek se nemohlo dostavit - škoda.

Bylo zajištěno focení telnickým fotografem, panem Roznosem. Ten pořídil i záběry i z činnosti, kdy jsme se "pekelně" soustředily na pracovní list apod. Svým chováním, především trpělivostí dokázal, že je opravdový profesionál. 

Zahájily jsme písní, příspěvkem do kroniky, procvičením paměti. V hlavním tématu jsme "oprášily" vzpomínky na tanec. Z teorie jsme si řekly, že tanec má své kořeny již v době pravěku. Od té doby se jeho podoba značně změnila. Má tři základní kategorie. O moderních tancích víme, že patří mladší generaci (hip – hop) a nebo přímo spadají do oblasti umění - jako balet či step. Další dělení se týká dvou podskupin - tanců etnických a podle doby vzniku. Každopádně - tanec má vyjadřovat radost a svobodu.

Ke slovu se samozřejmě dostala Mgr. Tereza, která upřesnila akce, které se konat snad budou a které z důvodu nynější situace nikoliv. Vyzdvihla úroveň našich kronik a do té poslední vepsala svůj příspěvek. Nemohu nevzpomenout, jak nás potěšila paní Magda, když po příchodu každou z nás obdarovala kovovou miniaturou koně s datem 1805. Poděkování patří panu Janu Rožnovskému. Škoda, že senioři Pozořic nemohli na setkání přijet - tento dárek by jistě i jim udělal velkou radost. Samozřejmě padlo i společné tvoření. To, co jsme minule vytvořily, posloužilo k malé výzdobě naší klubovny. Také paní Boženka přinesla předpěstované okrasné kopřivy v malých květináčcích, což všem udělalo velkou radost.

Návštěva pana starosty potěšila rovněž. Dozvěděly jsme se, co Telnici do konce roku čeká. Společně se starostou jsme se vrátili k poslednímu Telnickému zpravodaji, rozvinula se debata. Seniorky se různě dotazovaly – třeba, co se výkopu podél budovy fary a kostela týče aj.

Čas tak rychle plynul, že jsme končily o hodinu déle. 

Za KLAS Telnice Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 132

Doporučujeme