přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Pasování Sluníček na školčátka – 31. srpna 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Pasování Sluníček na školčátka – 31. srpna 2020

Bylo, nebylo, žily, nežily malé děti, kterým se říkalo Sluníčka. Se svými nejbližšími navštěvovaly středeční setkání mateřského klubu Telnické sluníčko tak dlouho, dokud nedorostly v tak velké a samostatné děti, které se byly samy schopny vydat do velkého neznáma zvaného mateřská školka...Ne ne, tohle není pohádka, Telnice není žádné království a my s Pavlou rozhodně nejsme královny, ovšem i přesto došlo poslední srpnové pondělí k pasování. Jak jste pravděpodobně vytušili, loučili jsme se s dětmi, které nám před očima vyrostly z miminek v osobnosti odhodlané pustit máminu sukni a tátovu ruku a rozběhnout se mezi své vrstevníky. Tato velká sláva se konala za účasti a podpory ostatních kamarádů v areálu MŠ Telnice a se samotným pasováním Sluníček na školkáčky nám byl nápomocen chrabrý rytíř sir Lucas Motley (v místním jazyce známý spíše jako Lukášek Strakatý). Při slavnostním ceremoniálu poklepal Sluníčkům plochou stranou meče na rameno, dále jim byl na rozloučenou udělen památeční řád Telnického sluníčka, pomětní list a rozdán menší dárek v podobě vytřihovánek. Každému novopečenému školkáčkovi jsme věnovali srdečný potlesk jako poděkování za krásné roky ve Sluníčku a za odvahu vystoupit před ostatními. Naposledy jsme si také všichni společně zazpívali, zatancovali, zopakovali si oblíbené říkánky a snad to nejdůležitější - nacvičili si správnou techniku mávání na rozloučenou. Jak jinak než s úsměvem na tváři a hlavně bez slz! Na závěr slavnosti jsme nakrojili skvostný a stylový dort – sluníčkový navenek, duhový uvnitř a nebe na jazyku po něm. Velké díky patří touhle cestou vedoucí učitelce MŠ Telnice Veronice Slezákové, která nám ochotně nabídla prostory pro pasování a našla si během něj i čas pozdravit své nové svěřence. Děti neskrývaly nadšení z třídy plné hraček, které vzaly útokem hned jak jen to šlo.

Závěrem bychom rády popřály všem pasovaným školkáčkům, ať chodí do školky s nadšením, vytvoří si krásné kamarádské vztahy a rozvíjejí svou osobnost správným směrem.

Petra Skop, Telnické sluníčko

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 111

Doporučujeme