přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání přátel koní - 22. srpna 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání přátel koní - 22. srpna 2020

V sobotu 22. srpna 2020 zažila Boží muka Na Lopatě setkání přátel koní. 9 koňských zápřahů se sjelo z blízkého i vzdáleného okolí (nejdále z Podolí a Vážan), aby se v letošním složitém koronavirovém roce mohly na tomto pamětním místě setkat. Po společném pozdravu a seřazení jsme si vyslechli přivítání starosty naší obce, který přítomné seznámil s historií tohoto místa i s vloni odhaleným pomníkem padlým koním. Následovala společná vyjížďka obcí, kdy jsme projeli dědinou a na náměstí se setkali s kolonou historických autobusů, která právě odjížděla do Slavkova. Po návratu Na Lopatu jsme pokračovali v přátelské besedě a vítali všechny příchozí návštěvníky a turisty, kteří mezi nás zavítali. O kulturu se postarali bratři Jahodovi, kteří nás všechny svým zpěvem opět potěšili.

Děkuji všem za milou společnost, koňským přátelům za návštěvu a Janu Rožnovskému za poskytnutí prostoru pro uspořádání tohoto setkání. Těším se zase někdy příště…

František Vlach


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 143

Doporučujeme