přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 22. září v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, jatečné kachny, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka: Zápis dětí do hudební školy Yamaha - 1. září 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka: Zápis dětí do hudební školy Yamaha - 1. září 2020

Nabídka programů pro (nejen) hudební vzdělání v HŠ Yamaha Telnice

Určeno pro děti od 4 měsíců do 6 roků (osvědčené programy s dvacetiletou tradicí v ČR)

1/ ROBÁTKA – program pro děti (4 měsíce – cca 1,5 roku)

Využijte možnost přihlásit své dítě bez čekání, až na vás v kurzu přijde řada (v Telnici jsme již letos začali). Maminky se svým dítětem jistě uvítají ukázkovou hodinu zdarma: středa 2. září 2020 v 16:00 v učebně na faře v Telnici, Masarykovo nám. 5. Můžete shlédnout i ukázkové video https://www.yamahaskola.cz/cs/robatka. Účast maminek (tatínků) ve výuce je nutná.

2/ PRVNÍ KRŮČKY K HUDBĚ – program pro děti (1,5 – 4 roky)

  • Pro nové děti 1,5 – 2,5 roku otevíráme První krůčky 1. Děti (v doprovodu maminky, tatínka, babičky…) se tu učí vnímat hudbu, reagovat na ni pohybem, používají dětské hudební nástroje (rytmická vajíčka, rolničky, tamburínky) a mají první možnost kolektivního vyžití bez stresu a nejistoty. Pro výuku používáme leporelo s písničkami, básničkami a obrázky, zde také malujeme, lepíme…
  • Děti letošních PK 1 pokračují v programu První krůčky 2 (věk 2,5 – 3, 5 roku). Zde je ještě volná kapacita, mohou se přihlásit i nové děti, které sem věkem patří, i když neabsolvovaly PK 1. Součástí výuky je nové leporelo s novými písněmi, básničkami a obrázky.
  • Děti letošních PK 2 mohou pokračovat v programu První krůčky 3 (věk 3 – 4 roky).  Zde se děti učí nové písně, náročnost v pohybovém zpracování je vyšší, využívají nové hudební nástroje a posílena je zejména rytmická stránka.

Podmínkou otevření programu je přihlášení alespoň sedmi dětí, protože výuka je založena právě na vzájemné spolupráci dětí. Ty se zde naučí zcela přirozenou formou sociální návyky a získávají nové kamarády.

3/ RYTMICKÉ KRŮČKY – program pro děti 4 – 6 roků

I v tomto programu je nutná přítomnost rodiče (prarodiče). Děti učí základy hry na zobcovou flétnu, rytmicky doprovodí znějící píseň, zpívají, pohybem ztvárňují znějící hudbu a naučí se poznat noty. Pomocí kartiček s notami dokážou sestavit rytmus, který následně použijí v písničce. I zde je výuka vedena příjemnou formou imitace učitelky. Děti si také rády zahrají na keyboard či boomwackery (moderní hudební nástroj – ozvučené trubice). Získají tu průpravu pro následnou výuku např. zobcové flétny, hry na keyboard nebo populárního zpěvu).

Pro nové uchazeče doporučujeme ukázkovou hodinu (zdarma). Pro PK a RK to bude první vyučovací hodina. Konkrétní termín zveřejníme.  Přihlásit své dítě do programu můžete buď osobně v učebně na faře v Telnici, Masarykovou nám. 5 v úterý 1. září 2020 od 16 do 17 hodin nebo elektronicky na adrese hskuf.cz.  Výuka začne od 14.září 2020. Jakékoliv další informace získáte na adrese bozena@kuf.cz.       

                                                          Božena Küfhaberová, učitelka HŠ Yamaha Telnice

 

Počet zobrazení: 85

Doporučujeme