přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 22. září v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, jatečné kachny, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Dívčí tábor - Netín 2020 - 18. - 25. července 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Dívčí tábor - Netín 2020 - 18. - 25. července 2020

V půlce července 2020 se holky nejen z naší farnosti vydaly na expedici. U telnického kostela nastoupily do lodí a odpluly až do Tichého oceánu, kde měly týden na to objevit a zmapovat celý Tajuplný ostrov.

První den to měly jednoduché. Pohybovaly se jen v okolí přístavu, který byl vybudován již před jejich příjezdem. Druhý den je však čekala obrovská step. Žila zde spoustu zvířat, a tak jsme se procvičily v jejich znalostech. Plížily jsme se jako lvi, závodily v běhu jako gepardi, skákaly jsme jako antilopy, a dokonce jsme si prohlížely ostatní zvířectvo jako orli.

Třetí den jsme chtěly pokračovat v objevování stepi, ale zaútočili na nás domorodí obyvatelé. Musely jsme jim dokázat tancem míru, že jim neublížíme. Naštěstí se domorodci jménem Hu, Ha, Hi a Ho ukázali jako neškodní. Dokonce nám zanechali vzkaz, který jsme s pomocí jazykovědce rozluštily.

Další den jsme se ráno procvičily v zoologických znalostech a v orientaci v přírodě, a tak jsme se mohly odpoledne vydat na vysokou horu uprostřed ostrova.

Následující den jsme se vydaly do pralesa, kde jsme tematicky barvily kameny, vyráběly náramky, ochočily žáby, a dokonce vyzkoušely opičí dráhu. Odpoledne nám vědec předvedl chemické a fyzikální pokusy, a pak nás čekala veliká výzva. Překonávaly jsme svůj strach nejprve z pavouků, mravenců, pijavic, žížal, a nakonec při prozkoumávání jeskyně čili na stezce odvahy. Odměnou byly živé řasokoule, které si mohla každá z nás odvézt domů.

Zbývalo nám už jen probádat poslední část území. Vyrobily jsme si létající balony a přeletěly trhlinu v ostrově. Přistály jsme v místě, které jsme nazvaly RÁJ. Byla tam totiž spousta zábavy a jídla!

Tato velká dobrodružství jsme zažily na dívčím táboře na faře v Netíně. Všech 17 účastnic a jejich vedoucí - motivátor, vědec, jazykovědec, zpravodaj, meteorolog, kuchařka a sportovní tým.

Budeme se těšit zase za rok!

Hu! 

Zpravodaj


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 151

Doporučujeme