přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede soukromá kamenická firma Suchánek-Holub a nabízí kamenické služby. Nabízí 45% slevu na lesklé obruby. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v pátek 7. května od 14:00 do 14:30 hod. Tel. č. 736 126 552.     Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí kamenické služby. Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 8. května od 14:00 - 14:30 hodin.       MUDr. Šafránková oznamuje - MUDr. Šafránková ve dnech 10. - 14. května nebude ordinovat. Zastupujícím lékařem bude MUDr. Martina Jonasová, Komenského 144, 664 53 Újezd u Brna, telefonní číslo: 544 224 271. Akutní stavy - FN Brno, dětská nemocnice, Černopolní 9, 613 00 Brno.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Aktuální situace s přípravou projektu zděné sportovní haly v Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Aktuální situace s přípravou projektu zděné sportovní haly v Telnici

Na základě veřejné zakázky připravuje projektovou dokumentaci zděné sportovní haly v Telnici a provádí související inženýrské činnosti společnost INTAR a.s. Jak jsme s projektem daleko? V této chvíli má náš projekt vydané územní rozhodnutí, které nabylo právní moci. Současně je prakticky hotová projektová dokumentace pro stavební řízení – chybějí pouze stanoviska příslušných státních orgánů a institucí, která by se během letních prázdnin měla nashromáždit, aby bylo možné podat na Stavební úřad Sokolnice žádost o stavební povolení. Věříme, že se nám podaří stavební povolení získat na začátku podzimu.

A jaký bude další postup? V tuto chvíli budeme pro tento náš záměr (projekt se stavebním povolením) žádat o dotaci. Nemůžeme samozřejmě předjímat, jestli ji obdržíme a za jakých podmínek (výše dotace/spoluúčasti apod.), avšak při dřívějších jednáních koaličních zastupitelů bylo dohodnuto, že pro získání dotace přiloží všichni ruce k dílu a budou pro to dělat maximum. I proto věřím, že se podaří dotaci získat, zvláště, když představitelé našeho státu stále více propagují posílení fondů, které rozdělují obcí finanční dotace na investiční projekty.

Dohoda koaličních zastupitelů je taková: jakmile bude zajištěno – dohodnuto konkrétní financování jak stavby, tak i provozu sportovní haly, připravíme obratem informační materiál občanům a spustíme obecní (místní) referendum, ve kterém se lidé sami vyjádří k případné realizaci tohoto záměru. V případě kladného výsledku referenda se pak může prakticky ihned začít stavět (po výběru zhotovitele).

V minulých letech totiž bylo po dlouhých jednáních dosaženo klíčové dohody o směně pozemků s telnickým Sokolem, přičemž obec je již na tuto dohodu připravena – podmínkou byla rekonstrukce tenisových kurtů, která proběhla v minulých letech a hřiště je připravené ke směně (pouze se letos ještě doplní elektrická přípojka pro osvětlení). Tato dohoda mezi obcí a Sokolem řeší i ožehavý problém s parkováním, kdy se obci podařilo uhájit zachování provozu stávajícího obecního parkoviště, a ještě navíc by se přidal jeden parkovací pruh podél haly v ulici Augarty (možno i pro dva autobusy). Pro tyto účely navíc obec v nedávné době pořídila rezervní pozemek v ulici Augarty (naproti parkovišti), pomocí kterého je možné v budoucnu řešit případné problémy s kapacitou parkování (pokud nastanou). Směna tedy znamená, že si Sokol s obcí vymění tenisové kurty (dnes víceúčelové hřiště) a házenkářské hřiště (kde bude hala případně fyzicky stát).

Takový je tedy aktuální stav přípravy tohoto projektu. Poslední aktualitou je z 25. června 2020 usnesení Zastupitelstva obce Telnice tohoto znění: „Na základě kladného vyjádření stavební komise obce Telnice Zastupitelstvo obce Telnice souhlasí s předloženou projektovou dokumentací pro stavební povolení a pověřuje starostu obce úkolem vydat kladné stanovisko pro stavební řízení.“ – obec již toto své kladné stanovisko vydala a jak bylo výše uvedeno, čeká na vyjádření dotčených státních orgánů a institucí, aby mohlo být co nejdříve požádáno o stavební povolení.

Děkujeme za pochopení i za spolupráci všem, kterým tento záměr není lhostejný.

František Kroutil, starosta obce Telnice

 

Počet zobrazení: 955

Doporučujeme