přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí tyto služby: žulové pomníky, obruby a zákrytové desky z kvalitní kameniny, čištění terasových náhrobků, soklů a obrub, leštění terasových obrub, opravy základů, zpevnění rozjetých obrub, sekání a obnova nápisů (zlato, stříbro, černá a běloba), kameninové a nerezové doplňky (lampy, vázy, mísy a vitríny). Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 15.08.2020 od 14:30 - 15:00 hodin.       E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v pátek 28. srpna od 8:30 do 15:30 v ulici Augarty severní strana ulice od č.p. 488 po parkoviště u sokolovny.     MUDr Hana Picková oznamuje - Ordinace praktického lékaře MUDr. Hana Picková oznamuje, že od 10. do 14. srpna bude ordinace uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje Poliklinika Kounicova, Brno po telefonické domluvě na tel. č. 844 300 100 nebo 544 528 101, akutní případy ošetří LSPP Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Aktuální situace s přípravou projektu zděné sportovní haly v Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Aktuální situace s přípravou projektu zděné sportovní haly v Telnici

Na základě veřejné zakázky připravuje projektovou dokumentaci zděné sportovní haly v Telnici a provádí související inženýrské činnosti společnost INTAR a.s. Jak jsme s projektem daleko? V této chvíli má náš projekt vydané územní rozhodnutí, které nabylo právní moci. Současně je prakticky hotová projektová dokumentace pro stavební řízení – chybějí pouze stanoviska příslušných státních orgánů a institucí, která by se během letních prázdnin měla nashromáždit, aby bylo možné podat na Stavební úřad Sokolnice žádost o stavební povolení. Věříme, že se nám podaří stavební povolení získat na začátku podzimu.

A jaký bude další postup? V tuto chvíli budeme pro tento náš záměr (projekt se stavebním povolením) žádat o dotaci. Nemůžeme samozřejmě předjímat, jestli ji obdržíme a za jakých podmínek (výše dotace/spoluúčasti apod.), avšak při dřívějších jednáních koaličních zastupitelů bylo dohodnuto, že pro získání dotace přiloží všichni ruce k dílu a budou pro to dělat maximum. I proto věřím, že se podaří dotaci získat, zvláště, když představitelé našeho státu stále více propagují posílení fondů, které rozdělují obcí finanční dotace na investiční projekty.

Dohoda koaličních zastupitelů je taková: jakmile bude zajištěno – dohodnuto konkrétní financování jak stavby, tak i provozu sportovní haly, připravíme obratem informační materiál občanům a spustíme obecní (místní) referendum, ve kterém se lidé sami vyjádří k případné realizaci tohoto záměru. V případě kladného výsledku referenda se pak může prakticky ihned začít stavět (po výběru zhotovitele).

V minulých letech totiž bylo po dlouhých jednáních dosaženo klíčové dohody o směně pozemků s telnickým Sokolem, přičemž obec je již na tuto dohodu připravena – podmínkou byla rekonstrukce tenisových kurtů, která proběhla v minulých letech a hřiště je připravené ke směně (pouze se letos ještě doplní elektrická přípojka pro osvětlení). Tato dohoda mezi obcí a Sokolem řeší i ožehavý problém s parkováním, kdy se obci podařilo uhájit zachování provozu stávajícího obecního parkoviště, a ještě navíc by se přidal jeden parkovací pruh podél haly v ulici Augarty (možno i pro dva autobusy). Pro tyto účely navíc obec v nedávné době pořídila rezervní pozemek v ulici Augarty (naproti parkovišti), pomocí kterého je možné v budoucnu řešit případné problémy s kapacitou parkování (pokud nastanou). Směna tedy znamená, že si Sokol s obcí vymění tenisové kurty (dnes víceúčelové hřiště) a házenkářské hřiště (kde bude hala případně fyzicky stát).

Takový je tedy aktuální stav přípravy tohoto projektu. Poslední aktualitou je z 25. června 2020 usnesení Zastupitelstva obce Telnice tohoto znění: „Na základě kladného vyjádření stavební komise obce Telnice Zastupitelstvo obce Telnice souhlasí s předloženou projektovou dokumentací pro stavební povolení a pověřuje starostu obce úkolem vydat kladné stanovisko pro stavební řízení.“ – obec již toto své kladné stanovisko vydala a jak bylo výše uvedeno, čeká na vyjádření dotčených státních orgánů a institucí, aby mohlo být co nejdříve požádáno o stavební povolení.

Děkujeme za pochopení i za spolupráci všem, kterým tento záměr není lhostejný.

František Kroutil, starosta obce Telnice

 

Počet zobrazení: 571

Doporučujeme