přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Pošta Partner Telnice oznamuje - Pošta Partner Telnice upozorňuje, že bude ve čtvrtek 13. srpna otevřena v době od 16 do 18 hodin. Děkujeme za pochopení     Pozvání na koncert - V Újezdě u Brna se koná letní nedělní Promenádní koncert Vlastimila Bialase a jeho hostů. Zazní díla Rudolfa Frimla, Ennia Morriconeho, Franze Lehára a dalších světových mistrů. Přijďte do parku U Penzionu v neděli 9. srpna v 17 hodin.     MUDr Hana Picková oznamuje - Ordinace praktického lékaře MUDr. Hana Picková oznamuje, že od 10. do 14. srpna bude ordinace uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje Poliklinika Kounicova, Brno po telefonické domluvě na tel. č. 844 300 100 nebo 544 528 101, akutní případy ošetří LSPP Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Posezení s cimbálovou muzikou Aleše Smutného >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Posezení s cimbálovou muzikou Aleše Smutného

I když jsme se v sobotu 20. června 2020 nakonec Aleše Smutného nedočkali (zdravotní potíže), dorazila jeho cimbálová muzika posílena o dobrého primáše známého souboru Ondráš Jožku Imricha, s nímž také potěšila všechny, kteří onoho deštivého dne dorazili do telnické orlovny. Původně jsme sice počítali s tradičním místem u Šatlavy, avšak déšť a chlad rozhodly. Rychle se podařilo připravit sál, sešlo se nás tam však jen několik desítek. Možná ten déšť, možná ještě obavy z koronaviru, možná proto, že byly zrušeny hody a lidé si už domluvili jiný program. I tak si to všichni, kteří dorazili, hezky užili. Zazpívali si svoje oblíbené, hrálo se jako vždy na přání. Jako milý host nás navštívil tak ing. arch. Jan Kruml, jehož velkou vášní je právě cimbálová a vůbec folklorní muzika. Tento muž je jedním ze zakladatelů Spolku pro obnovu venkova a byl iniciátorem každoročně vyhlašované soutěže Vesnice roku v Programu obnovy venkova, ve které naše obec v roce 1995 zvítězila. K Telnici si vybudoval svůj osobní vztah a spolu s manželkou si tuto akci pořádně užili.

Děkujeme všem, kteří i přes nepřízeň počasí a doby dorazili. Skvělí muzikanti dali rozhodně svým uměním zapomenout na rozmary počasí a potěšili každého, kdo se na orlovně byť na chvíli objevil…


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 206

Doporučujeme