přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr Hana Picková oznamuje - Ordinace praktického lékaře MUDr. Hana Picková oznamuje, že ve dnech 7.-17.7. bude ordinace uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje Poliklinika Kounicova, Brno - po telefonické domluvě na tel.č. 544528101, v akutních případech je k dispozici Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6. Děkujeme za pochopení.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Telnický zpravodaj se umístil na 7. místě v soutěži Radničních listů roku 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Telnický zpravodaj se umístil na 7. místě v soutěži Radničních listů roku 2020

Telnický zpravodaj se v soutěži Radničních listů roku 2020 umístil na krásném 7. místě v celorepublikovém kole. V okresním a krajském kole pak obsadil stříbrnou příčku. V naší kategorii (obce do 2 tisíc obyvatel) se celorepublikového kola soutěže zúčastnilo celkem 45 obcí (zpravodajů). Děkujeme všem, kteří se o tento skvělý výsledek zasloužili!

Informace o hodnocení naleznete níže:

- Telnický zpravodaj je mimořádně kvalitní periodikum zejména svým obsahem.

- Obec vydává zpravodaj 5x ročně, a to v rozsahu přes 60 stran, což z něj patrně činí rekordmana soutěže v této kategorii (obce do 2 tisíc obyvatel). Obsah je navíc opravdu velmi kvalitně zpracovaný, rozsah není natahován inzercí či fotografiemi, jde o skutečně propracované texty.

- Přestože je obsah tištěn černobíle, v on-line archivu je dostupná barevná verze, což je opět něco, co porota ostatním obcím a městům připomíná - není chyba tisknout černobíle, ale generování barevného PDF není o nic nákladnější než generování černobílého PDF - v Telnici si to jako v jedné z velmi mála obcí uvědomují a dávají tak čtenářům možnost užít si vše v barvě alespoň na displejích telefonů, tabletů či počítače.

- Periodikum je koncipováno jako časopis. Chytře jsou vkládány fotogalerie na 2. a předposlední stranu, které jsou z kvalitního papíru (přebal časopisu).

- Obálka je společně s Čimelickým zpravodajem a Ratibořským zpravodajem dávána za vzor i ostatním obcím, které volí časopisecký typ periodika s jednou titulní fotkou na obálce. Na druhou stranu jsou v rámci kategorie i graficky zdařilejší obálky, působící moderněji a střídměji. Dojem zbytečně sráží rozrastrovaný font názvu (stejně tak i jeho stínování, které působí nemoderně), a některé další grafické prvky a užité postupy. Protože porota užívala Telnický zpravodaj jako vzorový příklad zpracování textů, dovolíme si naopak pro Telnický zpravodaj jako možnou inspiraci pro grafické zpracování zpravodaje malé obce uvést Velatický zpravodaj (což je ale jiný formát), Ratibořský zpravodaj, Březiněvský zpravodaj, Adamovský zpravodaj - to jsou též časopisecké formáty, ale s hravější a zábavnější grafickou úpravou.

- Stejně tak i grafická úprava obsahu není v porovnání s jinými zpravodaji této kategorie nic, co by mělo potenciál ohromit. Po grafické stránce je zpravodaj průměrný, byť v podstatě bezchybný, přehledný a příjemný. Fonty textů působí až příliš velké a výrazné, nicméně nepovažujeme to za chybu, protože většinou se jedná o záměr, aby se text lépe četl seniorům.

- Skutečnou doménou zpravodaje jsou texty. Zpravodaj je po redakční stránce opravdu úchvatný. Podrobně informuje o činnosti radnice, neopomíjí žádné důležité téma - školství, kulturu, sport a další. Navíc se zpravodaj pouští i do různých tematických rubrik, například rozhovory s místními obyvateli, ale vše je zpracované na úrovni celostátního deníku.

- Periodikum dobře informuje o činnosti radnice z hlediska tvrdých dat, informací o rozpočtu, realizovaných investicích, probíhajících stavebních pracích, rozhodnutí zastupitelstva a podobně. Tyto informace jsou samozřejmě ze všech nejdůležitější a je dobře, že zpravodaj není pouze o kultuře, sportu a společenských akcí, ale i o těchto informacích, které navíc přispívají k transparentnosti činnosti úřadu.

- Velmi kvalitní obsahová skladba, v novinách si každý čtenář najde vhodné téma, nechybí informace o rozhodování radnice, reportáže, ale i edukativní obsah.

   

Počet zobrazení: 149

Doporučujeme