přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Nabídka práce - Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice hledá   brigádníky na úklid ve škole.  Jednalo by se o dohodu o provedení práce v době od 1.7. – 31.8.2020, nabízíme 100,-Kč na hodinu. Nabídku prosíme poslat na e-mail  :   nezval@ssee-sokolnice.cz.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 2. června 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 2. června 2020

V úterý 2. června 2020 se členky KLASu opět sešly na prostranství telnické Orlovny. Potěšující zprávou je, že se mezi nás dostavila nová členka, která byla všemi srdečně přivítána.

Zahájily jsme zpěvem. K navození dobré nálady přispěla zajímavá báseň, která se vztahuje právě k období, kterým procházíme - naší kronikářce Darce děkujeme! I její zápis do klasovské kroniky byl, ostatně jako vždy, zajímavý a pečlivý. Je chvályhodné, že i dvouměsíční odmlka, kdy jsme se nescházely, je v kronice přehledně „zmapována". Děkujeme za to naší člence.

Došlo na procvičení paměti, kdy jsme se vrátily ke slovům, která jsme si samy minule vybraly. Chvíli jsme vzpomínaly, ale nakonec všechna slova týkající se koronavirové doby, naskočila a byla součástí hry, kterou jsme si tentokrát malinko ztížily. Kdo totiž porušil pravidlo, musel zazpívat.

Hlavní téma nás informovalo o všem, co se psa jako přítele člověka týká. Vyjmenovaly jsme si nejznámější plemena, která se u nás chovají, a probraly jejich rozdělení na psy pastevecké, policejní, záchranářské a významné pomocníky - psy asistenční. Řekly jsme si také něco o rozdílu původu mezi plemeny asijskými a evropskými, o nutnosti zvážit vždy dobře pořízení si tohoto živého tvora - přítele člověka.

Po krátké přestávce přišel na řadu pracovní list, v němž jsme řešily přesmyčky slov, která se týkala dnešního tématu. Doplňovačky si vyžadovaly větší soustředění, ale zvládly jsme to nakonec dobře. Vzhledem k poměrně čerstvému větru jsme si honem šly zacvičit, abychom se zahřály - členky se pěkně zapojily.

Ještě zbyl čas, který jsme využily k procvičení krátkodobé paměti. To už přišel pan starosta a informoval o uplynulém období i o tom, co naši obec čeká v nejbližším období. Reagoval na dotazy z naší strany... Děkujeme.

Sejdeme se za 14 dní - tentokrát pravděpodobně v zasedačce obecního úřadu.

Za KLAS Telnice se těší
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 104

Doporučujeme