přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Hana Halačková oznamuje - MUDr. Hana Halačková oznamuje, že v době od 8. do 12. června neordinuje z důvodu dovolené. Zastupuje MUDr. Petr Kolegar, ordinace na poliklinice Židlochovice.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Mimořádné setkání Klubu aktivních seniorů – 19. května 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Mimořádné setkání Klubu aktivních seniorů – 19. května 2020

Místem setkání KLASu bylo tentokrát výjimečně hřiště Orlovny. Pracovní četa obce se postarala o rozestavění stolů tak, aby byly zachovány dvoumetrové vzdálenosti mezi jednotlivými členkami, takže každá měla pro sebe jeden stůl. K dispozici byla také dezinfekce rukou a roušky jsme měly samozřejmě také.

Po celkem dvouměsíční pauze jsme se navzájem přivítaly, tentokrát bez ruky podání ... Záhy zazněly 2 písně, které jsou nám sice známé, ale měly nastartovat naši paměť. Slovo dostala naše kronikářka, která dvouměsíční dobu měla pečlivě zmapovanou v kronice - moc děkujeme!

Také proběhla gratulace dvěma členkám - především zdraví ať slouží! Pozornost a rychlou reakci jsme procvičily na jedné z her, jen byla  "obohacena" o výrazy, týkající se nynější doby. Sice téma vážné, ale i tak jsme se přitom dost zasmály.

Sluníčko na jasné obloze začalo pěkně hřát a nás čekal pracovní list v podobě přesmyček slov, týkajících se doby koronavirové. Některá slova si vyžádala větší soustředění, ale všechny členky si nakonec zasloužily pochvalu.

Vrátily jsme se také k materiálu, který byl nám, seniorům, doručen během uplynulých týdnů - společně jsme si otázky zodpověděly. Zavítal mezi nás pan starosta, který zrekapituloval uplynulé období - akce, které se nemohly a nebudou z pochopitelných důvodů konat. Z naší strany bylo slyšet pochvalná slova, co se starosti o seniory v době koronaviru týče. Akce, kdy děti psaly seniorům, byla rovněž chválena.

Za opravdu velkou starost o nejstarší generaci vyslovujeme znovu srdečný velký dík! Vážíme si toho.

Bude- li to umožněno, sejdeme se za 14 dní - 2. června 2020. 

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 147

Doporučujeme