přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Hana Halačková oznamuje - MUDr. Hana Halačková oznamuje, že v době od 8. do 12. června neordinuje z důvodu dovolené. Zastupuje MUDr. Petr Kolegar, ordinace na poliklinice Židlochovice.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Dopis babičce a dědečkovi >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Dopis babičce a dědečkovi

Milí rodiče, milé děti,

v současnosti prožíváme jedny z nejnáročnějších dní, které většinu z nás nikdy nepotkaly. Skupina nejstarších a křehkých lidí už nyní zůstává jen doma, může jim chybět dobré slovo a kousek radosti z obyčejné lidské blízkosti. Některé babičky a dědečkové žijí sami, nebo v domovech pro seniory a nemají rodinu, ani příbuzné a je jim smutno. I když je neznáme, tak… napišme Dopis pro babičku nebo Dopis pro dědečka v naší vesnici! Jak na to?

  • Vezmi list papíru, pero a pastelky,
  • Napiš „Milá babičko“ nebo „Milý dědečku“, nevadí, že je neznáš 🙂,
  • Napiš, jak se máš, co děláš v této době, o čem v těchto dnech přemýšlíš, na co se těšíš o prázdninách,
  • Můžeš připojit nějakou veselou nebo záhadnou příhodu,
  • Můžeš napsat, čím bys chtěl(a) být, nebo jaké máš doma zvířátko, nebo jaké by sis přál(a),
  • Závěrem můžeš popřát něco pěkného od srdce, něco, co by je mohlo potěšit, třeba srdíčko, smajlík,… popřej jim hodně radosti, síly a zdraví,
  • Podepiš se křestním jménem (nebo jestli rodiče chtějí, můžete napsat adresu, aby vám neznámá babička nebo dědeček třeba mohli odepsat),
  • Můžeš namalovat obrázek,
  • Na obálku napiš: Iniciativa: Dopis pro babičku nebo Iniciativa: Dopis pro dědečka a adresu zařízení, nebo domu, kam dopis posíláš.

Dopis zaneste s rodiči do domovní schránky nějakého osamělého dědečka nebo babičky, nebo pošlete do některého domova pro seniory, oddělení následné péče, do domů s pečovatelskou službou,… apod. kdekoli v Telnici či v naší zemi.

Tato iniciativa může být ale i námětem k dalším aktivitám. Napsat podobný dopis do dětských domovů, věznic, ozdravoven, ale i širšímu příbuzenstvu, k jehož návštěvě nebyl v minulosti čas. A co nejsnáze, zavolat tomu, koho jsme už dlouho neviděli. Máme zkušenost, že telefonáty jsou přijímány s velkým nadšením. A možná vás překvapí, když vám devadesátiletá teta řekne: “Jendo, na některé věci nemáš čas, když je ti šedesát, ale až teď, v devadesáti. Na to se těš! Já jsem šťastná a nic mi nechybí.”

Podle vyjádření Celostátní informační linky 1212 se na odesílání dopisů nevztahuje žádné omezení.

Ať se nám všem podaří udělat některým babičkám a dědečkům radost! A pokud byste chtěli dát vědět ostatním, jak se u vás psaly dopisy nebo kreslily obrázky babičkám a dědečkům, můžete fotky z tvoření či psaní pro inspiraci poslat ostatním, třeba přes facebookové stránky Rodinného svazu nebo e-mailem na info@rodinnysvaz.cz

Krásné prožití velikonočních svátků v kruhu rodinném přeje

váš Rodinný svaz (www.rodinnysvaz.cz)
s podporou obce Telnice (www.telnice.cz)

 

Počet zobrazení: 413

Doporučujeme