přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Soukromý prodejce paní Trtilová oznamuje - Soukromý prodejce bude v naší obce ve středu 3. června od 8 do 12:00 hodin prodávat zboží: spodní prádlo (dámské, pánské), tepláky, trička, šaty a spoustu jiného zboží. V případě nepřízně počasí se prodej ruší.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Mironet: pomoc rodinám v nouzi - počítačová technika pro dálkové studium dětí >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Mironet: pomoc rodinám v nouzi - počítačová technika pro dálkové studium dětí

Společnost Mironet je přední dodavatel IT systémů v České republice a nabí pomoc rodinám v nouzi. Zveřejňujeme e-mail ředitele společnosti, pokud by se kdokoliv z vás chtěl nebo mohl do této akce zapojit, níže najde kontaktní údaje.

V Mironetu zajistíme 1000 počítačů rodinám v nouzi, aby jejich děti mohly na dálku studovat. Projekt je popsán www.mironet.cz/koronavir a od příštího týdne budeme předávat první počítače potřebným rodinám. Už nyní víme, že našich 1000 počítačů nebude stačit, velké množství českých rodin je nyní zcela bez příjmů a ve velmi tíživé situaci. Zároveň máme prozatím v naší databázi málo dobrovolníků, abychom mohli nainstalovat počítače v již vytipovaných rodinách.

Touto cestou hledám další možnosti, jak tento projekt podpořit.

  • Hledáme rodiny, kterým se kvůli situaci způsobené koronavirem nedostává prostředků k nákupu počítače a jejich děti nemohou studovat na dálku. Těmto chceme pomoci.
  • Hledáme dobrovolníky, kteří se mohou do akce zapojit darem nebo odkupem vlastního nebo firemního nevyužívaného počítače
  • Hledáme dobrovolníky, kteří nám pomohou počítač na místě nainstalovat a připojit k internetu.

Všichni ti se mohou přihlásit do formulářů na www.mironet.cz/koronavir

Mironet je připraven pro tento projekt nově odkoupit vyřazenou techniku (počítače, notebooky, tablety,...) za běžnou výkupní cenu z firem, pokud z jakýchkoli důvodů ji nemohou věnovat darem (často tomu v korporacích brání firemní směrnice nebo jiná administrativní překážka - chápeme to). Díky nižší ceně starších počítačů bude moci Mironet poskytnout rodinám více než původně 1 000 avizovaných počítačů. Žádám vás proto, zda můžete kontaktovat vedení Vaší společnosti nebo Vaše IT oddělení s dotazem, zda naleznou vyřazenou techniku pro tento projekt. Vyřazeným počítačům, notebookům a tabletům společně pak vdechneme druhý život.

Budeme také rádi, pokud kontaktujete místní školu nebo zástupce samosprávy, aby se její zástupci dozvěděli o této akci. Ti jistě znají případy, kdy některá z tříd druhého stupně základní školy nebo některá z tříd střední školy chce zahájit výuku přes internet a několik žáků se této výuky nemůže zúčastnit z ekonomických důvodů.

Pokud sami nemůžete nijak pomoci, sdílejte alespoň tento facebookový příspěvek: https://www.facebook.com/eshop.mironet/posts/2904923716196814

Na závěr Vás požádám, komunikujte s námi přes formuláře na www.mironet.cz/koronavir nebo přes telefon 234 700 800.

Děkuji za spolupráci

Ing. Robert Novotný
generální ředitel Mironet.cz

 

Počet zobrazení: 193

Doporučujeme