přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Platby poplatků - Žádáme občany, aby pro platbu místních poplatků za popelnice a za psi využili bezhotovostní platební styk ve prospěch účtu: 5821641/0100. Pro řádné zaúčtování Vaší platby prosím věnujte zvýšenou pozornost zadávání variabilního symbolu platby a uvedení zprávy pro příjemce. Více informací na webu obce. Případné dotazy a nejasnosti zodpovíme telefonicky - v úřední hodiny PO a ST od 8 do 11 hodin – tel. č. 544 224 410.     Informace pro rodiče novorozenců a kojenců - MUDr. Jonasová Martina informuje rodiče novorozenců a kojenců – do 30. března Dětská nemocnice Brno nebude provádět preventivní vyšetření kyčlí u dětí. Od 30. března je možné si ověřit obnovení vyšetření  na tel. č. 532 234 423.     Provozní doba lékarny v Újezdě u Brna - Mgr. Marie Jadrná oznamuje občanům změnu otevírací doby v lékárně Újezd u Brna od pondělí 16. 3. 2020. Do odvolání bude otevřeno v Újezdě dopoledne 7.30 – 12.00 a odpoledne 14.00 – 16.00. Léky si můžete objednat dopředu nahlášením 12timístného kódu telefonicky nebo e.mailem. Výdejna v Otnicích bude zavřena.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Používání ochranných prostředků v Telnici a distribuce roušek do domácností >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Používání ochranných prostředků v Telnici a distribuce roušek do domácností

Na doporučení krizového štábu ORP Šlapanice Obec Telnice důrazně doporučuje svým občanům nošení ochranných roušek, šátků či jiných druhů ochrany úst a nosu ve veřejném prostoru, a to především při nákupech v místních prodejnách, poště či obecním úřadě. Při nákupech prosíme dodržujte 2-metrové rozestupy. Je velmi vhodné, aby nakupující vstupovali už do společného nákupního prostoru již s touto ochrannou pomůckou! Při nákupu v prodejně potravin Jednota Mikulov je nezbytné, aby nakupující používali po celou dobu svého pobytu v prodejně mikrotenové rukavice, které jsou při vstupu do prodejny bezplatně k dispozici. Děkujeme za pochopení!

Vážení občané, uvědomme si, že dodržováním těchto pravidel s velkou pravděpodobností neochráníte sami sebe před virovou nákazou, ale především chráníte ostatní spoluobčany před možným šířením nákazy z vaší strany. Nezapomínejte na to, že u pultů v obchodech, na poštách, úřadech, v lékárnách či u lékaře pracují také lidé, kteří se nechtějí nakazit a zůstávají ve svých zaměstnáních proto, aby obsloužili naše potřeby a pomáhali nám – a právě zvláště v této složité době bychom si měli jejich služby vážit a co nejvíce je chránit před nákazou. Chovejme se prosím k sobě ohleduplně, tak, jak bychom sami chtěli, aby se k nám chovali jiní. A to vše bez ohledu na to, jaký máte na virovou nákazu osobní názor. Ohleduplné jednání je výrazem naší lidskosti a skutečných charakterů nás, jednotlivců. Věřím, že těmto slovům všichni dostatečně rozumíme. Věřím, že se takto budeme všichni k sobě chovat a že nadále budeme moci být všichni hrdí na to, v jaké vesnici žijeme. Děkuji vám za spolupráci.

Obec Telnice objednala z vlastního rozpočtu pro naše občany celkem 2 000 bavlněných roušek, které začnou být v tomto týdnu distribuovány do jednotlivých domácností, a to formou vložení do poštovních schránek podle počtu osob, které jsou v konkrétním domě přihlášeny k trvalému pobytu. Distribuce bud probíhat postupně v několika dnech – zahájení předpokládáme zítra nebo pozítří, ukončení příští týden v úterý. Každý občan obdrží touto cestou od obce bezplatně jednu roušku. Obec Telnice se tím snaží alespoň takto řešit složitou situaci na trhu s rouškami a také ne zcela dobře zvládnutou organizaci distribuce roušek ze strany státu. Děkujeme za pochopení.

Obec Telnice dále nabízí seniorům, zdravotně postiženým a nemocným pomoc při nákupech či zajištění dalších nezbytných služeb ne telefonu starosty obce: 725 33 00 44.

František Kroutil, starosta obce

 

Počet zobrazení: 171

Doporučujeme