přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Platby poplatků - Žádáme občany, aby pro platbu místních poplatků za popelnice a za psi využili bezhotovostní platební styk ve prospěch účtu: 5821641/0100. Pro řádné zaúčtování Vaší platby prosím věnujte zvýšenou pozornost zadávání variabilního symbolu platby a uvedení zprávy pro příjemce. Více informací na webu obce. Případné dotazy a nejasnosti zodpovíme telefonicky - v úřední hodiny PO a ST od 8 do 11 hodin – tel. č. 544 224 410.     Informace pro rodiče novorozenců a kojenců - MUDr. Jonasová Martina informuje rodiče novorozenců a kojenců – do 30. března Dětská nemocnice Brno nebude provádět preventivní vyšetření kyčlí u dětí. Od 30. března je možné si ověřit obnovení vyšetření  na tel. č. 532 234 423.     Provozní doba lékarny v Újezdě u Brna - Mgr. Marie Jadrná oznamuje občanům změnu otevírací doby v lékárně Újezd u Brna od pondělí 16. 3. 2020. Do odvolání bude otevřeno v Újezdě dopoledne 7.30 – 12.00 a odpoledne 14.00 – 16.00. Léky si můžete objednat dopředu nahlášením 12timístného kódu telefonicky nebo e.mailem. Výdejna v Otnicích bude zavřena.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Jihomoravský kraj: omezení veřejné dopravy (od 17. března 2020) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Jihomoravský kraj: omezení veřejné dopravy (od 17. března 2020)

Ve snaze zpomalit šíření koronaviru v regionu a ochránit zdraví cestujících i řidičů ve veřejné dopravě přistoupil Jihomoravský kraj k vyhlášení regulačních opatření v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje. První vlna opatření začne platit úderem dnešní půlnoci (16. března) a týká se zejména nastupování cestujících do vozidel IDS JMK a jejich odbavování. Od pondělí 23. března potom začnou autobusové i vlakové linky IDS JMK jezdit v režimu letních prázdnin.

„Zásadní je pro nás snaha chránit zdraví našich občanů i pracovníků IDS JMK, a přitom zachovat kvalitní dopravní obslužnost regionu. Každý má mít možnost dostat se do zaměstnání či za nutnými povinnostmi, musíme však dbát zvýšené opatrnosti a chovat se ohleduplně. Tomu odpovídají i jednotlivá opatření,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Ve veřejné linkové dopravě (včetně městské autobusové dopravy) zařazené do IDS JMK začínají od půlnoci 16. března platit následující pravidla:

1. Zakazuje se nástup předními dveřmi ve všech vozidlech zařazených do IDS JMK (Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje).

2. Cestující budou nastupovat a vystupovat druhými (případně dalšími) dveřmi, s tím, že toto opatření se nevztahuje na vozidla pouze s jedněmi dveřmi.

3. Cestující nebudou odbaveni řidičem ani odbavovacím zařízením ve vozidle. Již zakoupené kupóny (jízdní doklady) nebudou cestující ve vozidle označovat.

4. Dopravce zajistí označení předních dveří ve vozidle zákazem vstupu a přední ochranný prostor vozidla zabezpečí proti vstupu cestujících.

„Rušíme také režim zastávek na znamení, na každé obsluhované zastávce v Jihomoravském kraji vozidlo zastaví, s tím, že je-li to technicky možné, dojde k dálkovému otevření dveří pro výstup a nástup cestujících,“ doplnil Hanák.

Jihomoravský kraj také vyzývá cestující, aby dbali základních pravidel, která mohou pomoci zpomalit případné šíření koronaviru. „Prosíme cestující, aby k nákupu jízdních dokladů používali primárně aplikaci Poseidon a k pokladnám chodili pouze v nezbytných případech. Lidé by také měli cestovat ideálně s rouškou nebo jinou ochranou úst, nosu a očí. Pokud se cítí nachlazení, měli by využívat veřejnou dopravou jedině v případě nouze. A nemůžu než zdůraznit celkovou ohleduplnost – choďte na veřejnost co nejméně, kýchejte a kašlete do čistých, nových kapesníků, pečlivě si myjte a dezinfikujte ruce,“ zdůraznil Hanák.

Prázdninové jízdní řády

Z neděle na pondělí 23. března potom vstoupí platnost druhá vlna dopravních opatření, která bude znamenat zavedení autobusových i vlakových spojů IDS JMK dle prázdninových jízdních řádů. „Vzhledem k tomu, že školáci i většina předškolních dětí zůstává doma, věříme, že to nebude pro občany znamenat významnější obtíže. Zároveň se tím však sníží tlak a nápor na naše řidiče a další pracovníky IDS JMK. Těm bych tímto chtěl také poděkovat za jejich nasazení v aktuální náročné situaci,“ uvedl Hanák.

Vedeny nebudou ani jarní (a letní) turistické linky a krátkodobě nedojde k plánovanému posílení některých vybraných spojů.

 

Počet zobrazení: 128

Doporučujeme