přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Nabídka práce - Střední škola elektrotechnická a energetická Sokolnice hledá   brigádníky na úklid ve škole.  Jednalo by se o dohodu o provedení práce v době od 1.7. – 31.8.2020, nabízíme 100,-Kč na hodinu. Nabídku prosíme poslat na e-mail  :   nezval@ssee-sokolnice.cz.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Slavnostní předání hasičky a cisterny - 22. prosince 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Slavnostní předání hasičky a cisterny - 22. prosince 2019

Den 22. prosince 2019 si mnozí telničtí hasiči budou asi dobře pamatovat. Byl to den, kdy jim obec Telnice slavnostně předala do užívání hasičku a hasičské vozidlo (cisternu). Přesněji, jednotka SDH Telnice převzala od starosty obce Františka Kroutila klíče od hasičky v domě č.p. 457 v ulici V Dědině, který obec nedávnou zakoupila od manželů Jurczekových. Současně se tak stalo i s repasovanou hasičskou cisternou IVECO E130 CAS 15/3000/0-M1R, která bude kromě zásahů sloužit také zalévání obecní zeleně.

Slavnostnímu předání byli přítomni členové jednotky, ale i další současní i bývalí členové SDH Telnice a další zástupci veřejnosti. Svou zdravici a přání přijel všem předat také bývalý dlouholetý starosta Krajského sdružení hasičů Josef Gargula, který zdůraznil, že pro budoucnost hasičů v Telnici je důležité starat se o děti a mládež.

Významnou součástí těchto slavnostních okamžiků bylo také požehnání hasičky, obou hasičských vozidel a sochy sv. Floriána, patrona hasičů. Tohoto požehnání se ujal telnický pan farář otec Oldřich Chocholáč, který připomněl, že činnost hasičů probíhá podle tradičního hesla: „Bohu ke cti a bližnímu ku pomoci.“

Nedílnou součástí této slavnosti se stalo také poděkování a ocenění dlouholetých hasičů či těch, kteří se zasloužili o současné oživení hasičské jednotky v Telnici. Z rukou starosty obce ocenění přijalo sedm místních hasičů: Marcel Bojo, František Zavadil st., Josef Motal st., Jaroslav Šustr, Miroslav Jochman, v zastoupení bylo ocenění uděleno také Oldřichu a Evě Vymazalovým. Obec Telnice děkuje všem výše jmenovaným za spolupráci.

Na závěr byli všichni pozváni k prohlídce prostor, ale i projížďce novou zásahovou technikou. Pro účastníky bylo připraveno občerstvení především z domácích zdrojů – děkujeme všem, kteří tuto krásnou slavnost připravili a jakkoliv se na ní podíleli, za všechny patří poděkování především starostovi SDH Telnice Richardu Smetanovi.

Hodně zdaru telnickým hasičům!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 314

Doporučujeme