přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Hana Halačková oznamuje - MUDr. Hana Halačková oznamuje, že v době od 8. do 12. června neordinuje z důvodu dovolené. Zastupuje MUDr. Petr Kolegar, ordinace na poliklinice Židlochovice.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Mikulášský FERIN CUP v Kuřimi - 30. listopadu 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Mikulášský FERIN CUP v Kuřimi - 30. listopadu 2019

Před plnými tribunami v kuřimské Sportovní hale naděloval nejen Mikuláš, ale i naši kluci. Všem soupeřům naložili v sobotu 30. listopadu řádnou porci branek, to, když se konal MIKULÁŠSKÝ FERIN CUP 2019. Tohoto mezinárodního turnaje jsme se zúčastnili s jedním družstvem starších a jedním mladších minižáků. Moderní Sportovní hala v Kuřimi byla bezpochyby lákadlem nejen pro malé sportovce, ale díky svému komfortu i pro všechny diváky.

Prvním krokem k úspěchu starších borců byl postup ze základní tříčlenné skupiny. Slovenským reprezentantům z ŠKP Bratislava (19:3) a domácí Kuřimi B (21:4) však nedali sebemenší šanci a nebylo pochyby, kdo se vítězem skupiny stane. Marek Sekanina, Dominik Štefke, Nicolas Prášek a Patrik Habiger si vzali soupeřovu bránu tak do parády, že brzy dohrávali zápasy s jedním staženým hráčem z pole, aby soupeři měli možnost korigovat skóre. Velkou porci minut tak dostal i Adam Jestřebecký, Kryštof Burian, Matyáš Konečný a Filip Švaňhal. V bráně dominoval Vítek Dvořák. Kluci si poradili i se samostatnými nájezdy, které následovali po každém utkání ve skupině a měly být jakýmsi zpestřením programu.

Mezitím na druhé polovině haly sváděli boje se soupeři mladší kluci. Viktor Linhart se postavil mezi tři tyče telnické brány a svými jistými zákroky výrazně pomohl útočně naladěné sestavě Honza Kubový – Matěj Žák – Daniel Pytlíček – Matyáš Nezval. Kluci posílali do soupeřových branek takové nadílky, že se brzy dostali na hřiště i reprezentační nováčci v telnických barvách Matyáš Tichák a David Švaňhal. I mladší kluci dohrávali většinu zápasů v tříčlenné sestavě a hravě si poradili s Novým Veselím (19:8), slovenskou Stupavou A (12:3), chlapci z Kuřimi (18:5) i Ivančicemi (17:11). Samostatné nájezdy po každém utkání byly jen potvrzením dalších bodů do tabulky.

Postup ze skupin byl prvním krokem, ten druhý byl podstatně těžší. Nejdřív se museli starší borci jako vítězové skupiny D utkat s druhým týmem skupiny A – Žďárem nad Sázavou, který je ale nezaskočil (19:10). Nástup do semifinále s vyrovnaným soupeřem z Velkého Meziříčí už sliboval jinou podívanou. Nakonec se stal takovým malým finále. Dlouho se oba týmy přetahovaly o bodový náskok, ale vydařená koncovka jasně vyzněla pro naše borce (17:12). Na mladší kluky – vítěze pětičlenné skupiny A – čekal v semifinále tým ŠKP Bratislava. Ukázalo se, že i bez odpočinku, kdy kluci ihned po odehrání posledního utkání ve skupině nastoupili k této semifinálové bitvě si nechtěli finále nechat ujít. Bratislava nedokázala najít recept na naši útočnou převahu (16:12), i když jsme jim nechali výhodu jednoho hráče v poli navíc.

Nastal okamžik pravdy. Proti mladším klukům se ve finále postavil tým ze Sokolnic. Naši měli v živé paměti finálovou porážku z nedávných Přeborů ČOS. Vyrovnané utkání a utočná hra na obou stranách musela bavit všechny hlasitě fandící diváky. Tohle finále však bylo naše (16:14). Nasazení mladších kluků mohlo být inspirací pro kluky starší, kteří na své finále čekali. A ti se inspirovat nechali. Po vyrovnaném začátku s domácím týmem Kuřimi A se rozjeli k takovému výkonu, že je převálcovali i se stažením jednoho hráče ze hry (19:15).

Při závěrečném vyhlášení tedy předal Mikuláš za pomoci kohouta Ferina vítězné poháry našim klukům. Další odměnou pro naše házenkářské naděje bylo řízkové pohoštění v Pekle, které nám po příjezdu do Telnice nachystal Seňor.

Velké díky všem, kteří nám pomohli s dopravou a podpořili nás svojí účastí na tribuně. Momentky z tohoto vydařeného dne si můžete prohlédnout ve fotogalerii telnické miniházené.

Martin Žák, oddíl házené TJ Sokol Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 153

Doporučujeme