přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Hana Halačková oznamuje - MUDr. Hana Halačková oznamuje, že v době od 8. do 12. června neordinuje z důvodu dovolené. Zastupuje MUDr. Petr Kolegar, ordinace na poliklinice Židlochovice.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 26. listopadu 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 26. listopadu 2019

V úterý 26. listopadu 2019 náš telnický KLAS navštívil místní keramickou dílnu v obecní Šatlavě.

Paní Magdalena Zaoralová se nás ochotně ujala a nabídla nám místa kolem pracovního stolu. Následovala stručná informace o historii keramiky obecně, dozvěděly jsme se základní údaje o modelovací hlíně. Na stole a všude kolem jsme byly obklopeny buď výrobky dětí, které čekaly na další úpravu, mnoha drobnými pomůckami, mnohdy dost rafinovanými, bez kterých prostě pracovat nelze. Paní keramička nám názorně předvedla, jak postupovat při rozválení hlíny, kterou každá obdržela.

Pak už se jen zpracovávalo, vykrajovalo, vytiskovalo a srovnávalo s hotovými vzorky, které měla paní Zaoralová připraveny. A vzhledem k tomu, že doba Vánoc je nablízku, zvolily jsme právě ty typické andílky, domečky s PF 2020, kapříky...

Všechny seniorky pracovaly s nadšením, vzájemně si své výtvory prohlížely a vypadaly přitom spokojeně.

Nezbývalo než si svůj výrobek či výrobky označit, protože teď dva tři dny bude schnout a mezitím zde budou pracovat děti ze ZŠ. O finální úpravu se postará sama paní Zaoralová. Výrobky půjdou do pece a v prosinci už si každá z nás svůj výtvor odnese domů. Nezbývá než paní Magdaleně Zaoralové srdečně poděkovat za ochotu zasvětit nás do tohoto krásného řemesla a věnovat důchodkyním svůj čas.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 179

Doporučujeme