přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Úřední hodiny na OÚ v Telnici - Obecní úřad v Telnici bude od 23. 12. 2019–1. 1. 2020 z důvodu státních svátků a z důvodu čerpání dovolené uzavřen. Posledním úředním dnem v tomto roce bude čtvrtek 19. prosince 2019. Prvním úředním dnem v roce 2020 bude čtvrtek 2. ledna. Děkujeme za pochopení     Oznámení majitelům pozemků - Zemědělské družstvo Sokolnice oznamuje majitelům pozemků, že pachtovné za rok 2019 se bude vyplácet ve středu 11. prosince od 13 do 16 hodin v administrativní budově Zemědělského družstva v Sokolnicích. Platné pachtovní smlouvy je nutné vzít s sebou.     D-MASO Blažovice dovolená - D – Maso Blažovice oznamuje, že v době od 23. prosince 2019 do 4. ledna 2020 bude mít celozávodní dovolenou.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 26. listopadu 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 26. listopadu 2019

V úterý 26. listopadu 2019 náš telnický KLAS navštívil místní keramickou dílnu v obecní Šatlavě.

Paní Magdalena Zaoralová se nás ochotně ujala a nabídla nám místa kolem pracovního stolu. Následovala stručná informace o historii keramiky obecně, dozvěděly jsme se základní údaje o modelovací hlíně. Na stole a všude kolem jsme byly obklopeny buď výrobky dětí, které čekaly na další úpravu, mnoha drobnými pomůckami, mnohdy dost rafinovanými, bez kterých prostě pracovat nelze. Paní keramička nám názorně předvedla, jak postupovat při rozválení hlíny, kterou každá obdržela.

Pak už se jen zpracovávalo, vykrajovalo, vytiskovalo a srovnávalo s hotovými vzorky, které měla paní Zaoralová připraveny. A vzhledem k tomu, že doba Vánoc je nablízku, zvolily jsme právě ty typické andílky, domečky s PF 2020, kapříky...

Všechny seniorky pracovaly s nadšením, vzájemně si své výtvory prohlížely a vypadaly přitom spokojeně.

Nezbývalo než si svůj výrobek či výrobky označit, protože teď dva tři dny bude schnout a mezitím zde budou pracovat děti ze ZŠ. O finální úpravu se postará sama paní Zaoralová. Výrobky půjdou do pece a v prosinci už si každá z nás svůj výtvor odnese domů. Nezbývá než paní Magdaleně Zaoralové srdečně poděkovat za ochotu zasvětit nás do tohoto krásného řemesla a věnovat důchodkyním svůj čas.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 68

Doporučujeme