přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Úřední hodiny na OÚ v Telnici - Obecní úřad v Telnici bude od 23. 12. 2019–1. 1. 2020 z důvodu státních svátků a z důvodu čerpání dovolené uzavřen. Posledním úředním dnem v tomto roce bude čtvrtek 19. prosince 2019. Prvním úředním dnem v roce 2020 bude čtvrtek 2. ledna. Děkujeme za pochopení     Oznámení majitelům pozemků - Zemědělské družstvo Sokolnice oznamuje majitelům pozemků, že pachtovné za rok 2019 se bude vyplácet ve středu 11. prosince od 13 do 16 hodin v administrativní budově Zemědělského družstva v Sokolnicích. Platné pachtovní smlouvy je nutné vzít s sebou.     D-MASO Blažovice dovolená - D – Maso Blažovice oznamuje, že v době od 23. prosince 2019 do 4. ledna 2020 bude mít celozávodní dovolenou.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Lampionový průvod s připomínkou svátku sv. Martina - 10. listopadu 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Lampionový průvod s připomínkou svátku sv. Martina - 10. listopadu 2019

V neděli 10. listopadu 2019 v předvečer svátku sv. Martina se ulicemi Telnice proháněl svatý Martin na svém bílém koni. Doprovod mu dělalo na osmdesát dětí, které světlem ze svých lampionů a lucerniček osvětlily alespoň malou část naší obce. Světelný průvod v čele s Martinem na koni se vydal od hřiště u rybníka ulicí Růžovou až na kostelní nádvoří. S dětmi i dospělými jsme si připomněli něco o životě svatého Martina a legendách, které se o něm tradují. Dnešní společnost máte tento svátek spojený s pěkně propečenou husičkou
a mladým, veselým svatomartinským vínem. Dobré jídlo a pití bylo odedávna se svátkem sv. Martina spojováno. Telnickým dětem i všem přítomným dospělým však doufám utkvělo v paměti, že podstata tohoto světce spočívá v jeho příkladu, kdy se dokázal dle legendy rozdělit s chudákem o svůj plášť, aby ho uchránil od zimy a mrazu. My sice žijeme v místě, kde se máme moc dobře, ale pořád je kolem nás dost lidí, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, a tak nezapomínejme stejně jako svatý Martin dávat tam, kde je třeba. Často pomůže pouhý úsměv nebo dobré slovo, které nás nic nestojí, ale toho, kdo je v nesnázích může potěšit a povzbudit.

Děkujeme panu Vyskočilovi alias Martinovi za návštěvu, obci Telnici za podporu aktivit Telnického sluníčka a telnickým hasičům za zajištění bezpečného přechodu průvodu ke kostelu.

Jménem Telnického sluníčka vám přeji klidné a požehané svátky, plné radosti a úsměvů.

Pavla Chovancová


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 117

Doporučujeme