přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Hana Halačková oznamuje - MUDr. Hana Halačková oznamuje, že v době od 8. do 12. června neordinuje z důvodu dovolené. Zastupuje MUDr. Petr Kolegar, ordinace na poliklinice Židlochovice.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Lampionový průvod s připomínkou svátku sv. Martina - 10. listopadu 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Lampionový průvod s připomínkou svátku sv. Martina - 10. listopadu 2019

V neděli 10. listopadu 2019 v předvečer svátku sv. Martina se ulicemi Telnice proháněl svatý Martin na svém bílém koni. Doprovod mu dělalo na osmdesát dětí, které světlem ze svých lampionů a lucerniček osvětlily alespoň malou část naší obce. Světelný průvod v čele s Martinem na koni se vydal od hřiště u rybníka ulicí Růžovou až na kostelní nádvoří. S dětmi i dospělými jsme si připomněli něco o životě svatého Martina a legendách, které se o něm tradují. Dnešní společnost máte tento svátek spojený s pěkně propečenou husičkou
a mladým, veselým svatomartinským vínem. Dobré jídlo a pití bylo odedávna se svátkem sv. Martina spojováno. Telnickým dětem i všem přítomným dospělým však doufám utkvělo v paměti, že podstata tohoto světce spočívá v jeho příkladu, kdy se dokázal dle legendy rozdělit s chudákem o svůj plášť, aby ho uchránil od zimy a mrazu. My sice žijeme v místě, kde se máme moc dobře, ale pořád je kolem nás dost lidí, kteří jsou odkázáni na pomoc druhých, a tak nezapomínejme stejně jako svatý Martin dávat tam, kde je třeba. Často pomůže pouhý úsměv nebo dobré slovo, které nás nic nestojí, ale toho, kdo je v nesnázích může potěšit a povzbudit.

Děkujeme panu Vyskočilovi alias Martinovi za návštěvu, obci Telnici za podporu aktivit Telnického sluníčka a telnickým hasičům za zajištění bezpečného přechodu průvodu ke kostelu.

Jménem Telnického sluníčka vám přeji klidné a požehané svátky, plné radosti a úsměvů.

Pavla Chovancová


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 221

Doporučujeme