přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Hana Halačková oznamuje - MUDr. Hana Halačková oznamuje, že v době od 8. do 12. června neordinuje z důvodu dovolené. Zastupuje MUDr. Petr Kolegar, ordinace na poliklinice Židlochovice.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Návštěva Cíferských hodů - 28. září 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Návštěva Cíferských hodů - 28. září 2019

Cíferští přátelé nás opět po roce pozvali na své hodové slavnosti, které se konaly poslední víkend v září, a tak jsme v sobotu 28. září 2019 vyrazili autobusem na návštěvu slovenské partnerské obce. Už cestou spadlo pár kapek deště, které se pak v Cíferu proměnily v setrvalý drobný déšť. Na to museli naši hostitelé reagovat, a tak nás čekal mírně pozměněný program oproti původním plánům. Po velmi chutném obědě jsme navštívíli nedalekou vesnici Smolenice, kde se náš zájezd rozdělil na dvě poloviny – jedna část navštívila zdejší krásný zámek s procházkou nádherným okolím. Odměnou po vyšlapání kopce a více než 90 schodů do věže byl nádherný výhled do širé krajiny s pohledem na nejvyšší vrchol Malých Karpat Záruby. Na zámku právě pobíhala svatba, tak jsme načerpali i sváteční atmosféru plnou vůní a živé hudby. Druhá skupina se vydala do místních jeskyní s názvem Driny, kde se právě připomínali 90. výročí od objevení tohoto tajuplného podzemního komplexu. Obě skupiny tak absolvovali zdravou procházku místní krajinou…

Smolenice je však také místem, kde se vyrábí naprosto dokonalá medovina. Starosta obce Cífer Maroš Sagan nám domluvil báječnou ochutnávku medovinových produktů v této moderní výrobně, jež zaujala nejen chutnými výrobky, ale i architekturou a celkovým stylem své prezentace.

Cestou do Cífera jsme pozorovali deštivé počasí, které se jistě muselo odrazit i do hlavního programu místních hodů. Zůstali jsme tedy v obecním sklepě na sokolovně okoštovat místní vína, které nám připravili zdejší vinaři. I když jsme přinesli dřevo do lesa, aspoň jsme tu naši přátele a účastníky hodů pozdravili naším moravským burčákem. To už se večer nachyloval, a tak jsme se alespoň stihli zastavit na místním fotbalovém stadionu prohlédnout si hodový areál, kde probíhaly koncerty a lunaparková zábava. Rozloučit se s námi do autobusu přišel i skvělý Marian Pavlík, legendární moderátor společenských a především sportovních akcí Cífera a přítel Telnice.

Po rozloučení s našimi přáteli, kteří se nám po celý den obětavě věnovali, jsme se vydali cestou domů za zpěvu lidových písní. Polovina autobusu byla obsazena stárky, kteří svým zpěvem také podpořili dobrou atmosféru na cestě domů.

Děkujeme všem cíferským v čele se starostou obce Marošem Saganem za krásný den a těšíme se zase někdy příště!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 230

Doporučujeme