přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Kamenictví G. A. L - Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G. A. L, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem na telefonním čísle: 777-888-332. Nabízí: Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení broušení starých hrobů kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování a jiné opravy a úpravy Vašeho hrobu dnes sleva až 30%     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Oslavy 125. výročí založení SDH Telnice - 14. září 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Oslavy 125. výročí založení SDH Telnice - 14. září 2019

Dne 14. září 2019 v odpoledních hodinách proběhla oslava 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Telnice. Oslavy se zúčastnily a dovezly na ukázku svoji současnou i historickou techniku sbory ze Sokolnic, Těšan, Újezdu u Brna, Kobylnic, Žabčic, Přísnotic a profesionální jednotka IZS ze Židlochovic. Dětem pro zábavu bylo připraveno stříkání vody na domeček, střílení ze vzduchovky, malování na obličej a nejen děti měly možnost se svést historickou cisternou „Erťákem“ pana Kříže.  Po úvodním projevu, kde byla v krátkosti nastíněna historie našeho sboru, převzal slovo místostarosta obce, který nám poděkoval za naši práci a předal sboru skleněnou plaketu.

Poté byl zahájen program. Jednotkou ze Židlochovic byla provedena ukázka zásahu při dopravní nehodě osobního auta, při které proběhlo vyproštění zaklíněných osob z havarovaného auta. Byla to názorná ukázka síly vyprošťovací techniky a sehraného týmu profesionálních hasičů. Další ukázkou byla simulace vzniku požáru v domácnosti, kdy začal hořet rozžhavený olej a diváci byli poučeni jak jej správně uhasit.

Současně probíhala výstava historických hasičských uniforem, vyznamenání, insignií, dobových fotografií apod., kterou představil pan Jiří Svoboda z Otmarova.

Počasí se vydařilo a diváci se bavili. Děkujeme všem zúčastněným hasičům a divákům za účast.

Richard Smetana, starosta SDH Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 136

Doporučujeme