přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v sobotu 30. května  v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice a chovné kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata,káčata, housata, husokačeny a krůty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.     E.ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 12. června od 8:00-10:00 v této oblasti: Za Sokolovnou, Augarty, Brněnská, Masarykovo nám. od č. p. 415, 78, 80, 152 směr Brněnská. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Beseda - Okolo Kuby aneb Kuba rok po Fidelovi - 21. září 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Beseda - Okolo Kuby aneb Kuba rok po Fidelovi - 21. září 2019

Sobotní večer 21. září 2019 patřil ve velkém salonku restaurace U Laštůvků besedě s manželi Poulíkovími z Hostěrádek-Rešova, kteří poutavě vyprávěli o své čtyřtýdenní cestě do Karibiku, konkrétně na ostrov svobody. Během okružní cesty okolo ostrova se jim podařilo zachytit nejen běžné historické reálie, ale především život místních obyvatel, se kterými se setkávali v místech mimo hlavní turistický ruch. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o výrobě kubánských doutníků, revoluci či znárodnění zahraničního majetku, ale také o reálné chudobě kubánského lidu a hlavně o dobré pověsti Československa v této zemi. O tom, že beseda přítomné posluchače velmi zaujala, svědčí i to, že vydrželi naslouchat více než dvě hodiny a pak cestovatelům kladli řadu zvídavých otázek.

Za spolupráci děkujeme nejen skvělým manželům Poulíkovým, ale i Restauraci U Laštůvků, která se pro tento účel poskytla své prostory a postarala se o drobné občerstvení.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 231

Doporučujeme