přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Kamenictví G. A. L - Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G. A. L, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky, je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem na telefonním čísle: 777-888-332. Nabízí: Nové pomníkové sestavy v žulovém provedení broušení starých hrobů kompletní služby v oboru kamenictví a restaurování a jiné opravy a úpravy Vašeho hrobu dnes sleva až 30%     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Beseda - Okolo Kuby aneb Kuba rok po Fidelovi - 21. září 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Beseda - Okolo Kuby aneb Kuba rok po Fidelovi - 21. září 2019

Sobotní večer 21. září 2019 patřil ve velkém salonku restaurace U Laštůvků besedě s manželi Poulíkovími z Hostěrádek-Rešova, kteří poutavě vyprávěli o své čtyřtýdenní cestě do Karibiku, konkrétně na ostrov svobody. Během okružní cesty okolo ostrova se jim podařilo zachytit nejen běžné historické reálie, ale především život místních obyvatel, se kterými se setkávali v místech mimo hlavní turistický ruch. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o výrobě kubánských doutníků, revoluci či znárodnění zahraničního majetku, ale také o reálné chudobě kubánského lidu a hlavně o dobré pověsti Československa v této zemi. O tom, že beseda přítomné posluchače velmi zaujala, svědčí i to, že vydrželi naslouchat více než dvě hodiny a pak cestovatelům kladli řadu zvídavých otázek.

Za spolupráci děkujeme nejen skvělým manželům Poulíkovým, ale i Restauraci U Laštůvků, která se pro tento účel poskytla své prostory a postarala se o drobné občerstvení.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 106

Doporučujeme