přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr. Hana Halačková oznamuje - MUDr. Hana Halačková oznamuje, že v době od 8. do 12. června neordinuje z důvodu dovolené. Zastupuje MUDr. Petr Kolegar, ordinace na poliklinice Židlochovice.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Přivítání otce Oldřicha v telnické farnosti - 4. srpna 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Přivítání otce Oldřicha v telnické farnosti - 4. srpna 2019

Neděle 4. srpna 2019 se nesla ve znamení přivítání nového duchovního správce naší farnosti. Svou první mši svatou v Sokolnicích, Telnici a Praci sloužil P. Oldřich Chocholáč a byl v telnickém, prateckém kostele a sokolnické kapli slavnostně přivítán. Při této příležitosti byla otci Oldřichovi předána "olympijská" kytice, vyzdobená ve tvaru olympijské pochodně. Ta má symbolizovat požehnání Ducha svatého, které farníci vyprošují jak novému panu faráři, tak i celé farnosti. Oheň je také symbolem lásky a právě si všichni jistě přejeme, aby působení otce Oldřicha provázela všemi třemi vesnicemi skutečná křesťanská láska...
Všichni farníci ze všech tří obcí byli panem farářem srdečně pozváni na odpolední přátelské setkání na nádvoří farního kostela sv. Jana Křtitele v Telnici. Na 160 příjemně naladěných farníků se tak seznámilo při neformální příležitosti se svým novým duchovním správcem a vyslechlo si spousty zajímavých informací o jeho životě, vzdělání, rodině či plánech do budoucna. Co na sebe neprozradil otec Oldřich sám, snažily doplnit ještě položené otázky z pléna, na které měl pan farář mnohdy vtipné a veselé odpovědi.
O šesté večerní se všichni za zvuku zvonů pomodlili společnou večerní modlitbu Anděl Páně. Příjemnou atmosféru doplňovala svým tradičně skvělým zvukem cimbálová muzika Donava, košt dobrého vína nabídlo vinařství Rozařín Richarda Janouška. Nechybělo ani dobré občerstvení jak z vlastních zdrojů, tak i z rukou mistrů grilu.
Děkujeme všem za pomoc s organizací tohoto milého setkání a otci Oldřichovi vyprošujeme požehnání Ducha svatého do jeho služby a těšíme se na spolupráci s ním.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 295

Doporučujeme