přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Soukromý prodejce paní Trtilová oznamuje - Soukromý prodejce bude v naší obce ve středu 3. června od 8 do 12:00 hodin prodávat zboží: spodní prádlo (dámské, pánské), tepláky, trička, šaty a spoustu jiného zboží. V případě nepřízně počasí se prodej ruší.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Pasování na školčátka - 19. června 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Pasování na školčátka - 19. června 2019

Ve středu 19. června 2019 se konala na zahradě MŠ velká událost. Všichni předškoláci byli pasováni na velké školáky a děti z Telnického sluníčka byly pasovány na „školčátka“. Na slavnost se dostavil i král s královnou a vyslankyně Telnického sluníčka.

Předškoláků bylo opravdu mnoho. V září půjde od nás ze školky do první třídy celkem 22 dětí. Ze třídy Tygříků absolvovalo slavnostní akt sedm předškoláků, ze třídy Myšiček pět předškoláků a ze třídy Medvídků bylo přítomno šest statečných z deseti, zbytek bohužel schvátila choroba. Téměř všechny děti, které byly přijaty do mateřské školy, v průběhu svých prvních 3 let alespoň občas navštívily setkání v Mateřském klubu sluníčko. Slavnosti pasování a udělení řádu Telnického sluníčka se zúčastnilo 9 dětí.

Za celoroční práci a přípravu na školu byl pro všechny budoucí prvňáčky připraven pamětní list na MŠ, krásná kniha Atlas strašidel i nějaká sladká odměna. Velké poděkování patří samozřejmě všem paním učitelkám, které celý rok s dětmi pečlivě pracovaly a pomáhaly jim. Děti z Telnického sluníčka obdržely pamětní certifikát a vystřihovánky.

Slavnost dále pokračovala velkým táborákem a opékáním špekáčků. V parném horku nás ovlažil i krátký deštík, který se nad zahradou mateřské školy přehnal. S dobrou náladou a úsměvem na tváři jsme se ve večerních hodinách rozešli do svých domovů.

Všem malým „sluníčkům“ přejeme rychlou adaptaci mezi novými kamarády v mateřské škole. Budoucím prvňáčkům mnoho úspěchu ve škole. Pevně věříme, že po prázdninách všichni nové výzvy hravě zvládnou. smiley

Veronika Slezáková, MŠ Telnice
a Pavla Chovancová, Telnické sluníčko


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 215

Doporučujeme