přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Soukromý prodejce paní Trtilová oznamuje - Soukromý prodejce bude v naší obce ve středu 3. června od 8 do 12:00 hodin prodávat zboží: spodní prádlo (dámské, pánské), tepláky, trička, šaty a spoustu jiného zboží. V případě nepřízně počasí se prodej ruší.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Ženáčské hody - 24. června 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Ženáčské hody - 24. června 2019

Před čtrnácti lety vznikla myšlenka obnovit tradiční ženáčské hody, které se v Telnici konaly vždy v pondělí po klasických svatojánských hodech. Chtěli jsme to ale udělat jinak, na neutrální půdě, posedět se sousedy a přáteli, pobavit se a zatancovat. V té době jsem byla členkou nově vzniklé cimbálové muziky Primáš a zároveň mezi dobré přátele a vlastně i rodinu patřil i kapelník dechové hudby Dambořanka pan Mayer. Výběr kapel byl tedy jasný, a proč to originálně nenakombinovat? 
A tak jsme se i letos - už po patnácté! - sešli v Růžové ulici, svépomocí vyrobili parket, postavili máju, vypůjčili a rozestavěli stoly a lavice, vyzdobili celé okolí a dík dobrému počasí nic nebránilo řádně oslavit svátek všech Janů, Janků, Jendů, Jeníčků, Honzů a Honzíků. A že to byla oslava řádná, téměř třicet místních ženštin se obléklo do krojů, stejně tak i pár chlapů a několik dětí. Veselí bylo slyšet tak daleko, že za námi doputovali i Mužáci z Přibic či dokonce návštěva ze slovenského Cífera. Mezi zpestření programu patřila již tradiční beseda nebo půlnoční překvapení. Každý si mohl zazpívat,  zatancovat, pobavit se a zapojit podle svého. A několik dobrých duší to dovedlo téměř k dokonalosti tím, že druhý den přišlo pomoct i poklidit. Dnes toto milé sousedské posezení a oslavu sv. Jana připomíná již jeh hrdě stojící mája uprostřed ulice. " Ej mája, vysoká mája, stavěli ju chlapci od samého rána..." Tak třeba napřesrok zas...

Kateřina Umlášková,
jménem pořadatelů z Růžové ulice

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 295

Doporučujeme