přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Soukromý prodejce paní Trtilová oznamuje - Soukromý prodejce bude v naší obce ve středu 3. června od 8 do 12:00 hodin prodávat zboží: spodní prádlo (dámské, pánské), tepláky, trička, šaty a spoustu jiného zboží. V případě nepřízně počasí se prodej ruší.     Obecní úřad v Telnici - Ve čtvrtek 11. června 2020 Obecní úřad v Telnici bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie uzavřen. Děkujeme za pochopení.     E. ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zřízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka el. energie ve čtvrtek 11. 6. od 7:30 do 15:30. Vypnutá oblast: Draha od Masarykova nám. č.p. 286, 344 a 337, Palackého, Masarykovo náměstí pravá strana od č.p. 1 po ul. Palackého a Draha včetně Základní i Mateřské školy, levá strana č.p. 243, Růžová č.p. 195 a 289. V době od 8:00 do 16:00 hodin bude vypnutá oblast: Draha od ul. Lány po benzínovou čerp. stanici – Lány.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Návštěva Cífera v Telnici - 24.-25. června 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Návštěva Cífera v Telnici - 24.-25. června 2019

Návštěva dvou autobusů ze slovenské partnerské obce Cífer dorazila v teplém pondělním odpoledni 24. června 2019, aby nejdříve navštívila heršpické Retro muzeum a následně poctila Ženáčské hody v Růžové ulici. Však se také o ni postarali zdejší pohostinní pořadatelé. Přátelům z Cífera se hody moc líbili. Jeden z autobusů se i se cíferským starostou Marošem Saganem vrátil ještě v noci domů. Druhý (menší) autobus přespal v Těšanech u Maryši a navštívil zdejší kovárnu, kde měl možnost okoštovat i vína místního regionu.

Úterní poledne pak opět patřilo kulinářské pohostinnosti sousedů z Růžové ulice, po které se všichni s Telnicí rozloučili a těší se na příští setkání zase v Cíferu (o cíferských hodech).

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na programu či pohoštění pro naši slovenskou návštěvu, poděkování také patří těšanskému starostovi Mirkovi Zborovskému za prohlídku zdejší hasičky a Richardovi Janouškovi za košt vína s folklorním doprovodem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 279

Doporučujeme