přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Letní hlídání dětí - Obec Telnice informuje, že uzávěrka přihlášek pro L e t n í   h l í d á n í   d ě t í  v době od 15. července do 2. srpna 2019 je 30. května 2019. Stále je volných ještě několik míst.     Nalezena čepice a skládací nožík - Dne 1. května byla na parkovišti u Sokolovny nalezena čepice a skládací nožík. Majitel si je může vyzvednout na OÚ.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 30. dubna 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 30. dubna 2019

V úterý po Velikonocích (30. dubna 2019) se KLAS sešel, abychom se ještě k Velikonocům "vrátily" prostřednictvím filmu, který nám byl promítnut.

Jde o historický film, jehož ústřední hrdinou je římský voják, který si až příliš přivykl na brutalitu, záporné počínání lidí kolem sebe, plnění příkazů a jisté výhody od Piláta. Místy je film plný krve a násilí, zvláště v místech, kde jde o scény vedoucí k ukřižování Krista (přestože toto není hlavní myšlenkou filmu). Vojákovi se dostává srovnání, kdy se setkává s pozitivními prostými lidmi - rybáři. Je mu umožněno v nich poznat dvanáct apoštolů. Jeho myšlení a konání se mění … Důležitými postavami jsou Ježíš, Maria a Máří Magdaléna.

Závěr filmu přinutí diváka k hlubokému zamyšlení, v jak složité době se děj odehrává, co nám děj prostřednictvím kontroverzního vojáka tehdejší doby chtěl říct a čím pro nás Velikonoce jsou.

Děkujeme za možnost film shlédnout.

Za členky KLASu
Marie Fialová, animátorka

 

Počet zobrazení: 50

Doporučujeme