přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Letní hlídání dětí - Obec Telnice informuje, že uzávěrka přihlášek pro L e t n í   h l í d á n í   d ě t í  v době od 15. července do 2. srpna 2019 je 30. května 2019. Stále je volných ještě několik míst.     Nalezena čepice a skládací nožík - Dne 1. května byla na parkovišti u Sokolovny nalezena čepice a skládací nožík. Majitel si je může vyzvednout na OÚ.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Jarní pochod do Starého lesa - 27. dubna 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Jarní pochod do Starého lesa - 27. dubna 2019

V sobotu 27. dubna 2019 jsme se jako každý rok vydali na pochod do Starého lesa v Žatčanech. Z jarního pochodu se stala již tradice, a i přes ne příliš příznivé počasí jsme se v počtu 14 statečných vydali na cestu. Velmi svižným krokem jsme zdolali úsek mezi Telnicí a žatčanskou sokolovnou, kde probíhala tradičně prezentace a první soutěžní úkoly.

Jelikož nám letos příroda po ránu úplně nepřála, bikiny jsme oproti loňsku museli ponechat doma :-D. I tak jsem se statečně vydali dál. Vzhledem k velmi chladnému počasí, byly po trati i nějaké ty disciplíny vynechány, abychom se co nejdříve mohli v cíli zahřát u ohně. Nikdo nevzdal a k ohni jsme se dostavili všichni. Po opečení špekáčků, vypití horkého čaje a kávy proběhlo vyhodnocení soutěžících. A my můžeme s hrdostí říct, že jsme obsadili všechny tři medailové pozice, pokaždé v jiné kategorii a na jiných postech, ale umístili jsme se. 

Po nádherné a velmi poučné ukázce dravých ptáků z tuřanského letiště jsem si každý mohli potěžkat sovu pálenou a shlédnout malá mláďátka. Sova pálená pro nás byla opravdu něčím výjimečným, bylo to, jako by obživl ten nejkrásnější obrázek z malovaných knih.

Poté už nás čekala jen cesta zpět domů.

Těšíme se na další ročník a věřím, že se opět vydáme na krásnou procházku přírodou.

Zdeňka Šafářová, TJ Sokol Telnice


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 101

Doporučujeme