přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 27. června  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice, krůty, káčata a  husokačeny mulard, jatečné kachny o váze 3,5-4 kg, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.     Kamenictví G. A. L - Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem na tel. č. 777-888-332.       MediClinic oznamuje - MediClinic oznamuje čerpání dovolené v termínu 26. června– 5. července 2019  MUDr. Pickové v Sokolnicích, ul. Komenského 10  a v ordinaci  v Telnici, ul. Palackého 402.  Ordinace budou v termínu čerpání dovolené uzavřeny. V termínu 26. - 28. června 2019 zástup pro akutně nemocné pacienty MUDr. Petr Sovadina, Chrlické nám. 2, Brno a ve dnech 1. - 4. července 2019 zástup poliklinika Kounicova 26, Brno. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Výlet seniorů do Hrušek - 7. ledna 2019 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Výlet seniorů do Hrušek - 7. ledna 2019

Telničtí senioři se v pondělí 7. ledna 2019 vydali na výlet do nedalekých Hrušek, které se v roce 2018 staly po právem Vesnicí roku Jihomoravského kraje. První zastávkou byla návštěva sbírky betlémů u paní Anny Banďouchové, která seniory přivítala nejen krásnými a vzácnými betlémy, ale také slivovicí, chlebíčky a jednohubkami. Milou atmosféru celé návštěvy ještě doplnil společný zpěv tříkrálové koledy. Následovala procházka po Hruškách s paní Janou Štefanovou a návštěva zdejší rybárny, kde její manžel Václav udržuje historickou sbírku rybářského vybavení. Rybárna stojí v sousedství s krásným oválným rybníkem, na který dohlíží krásný dřevěný hastrman. Vyzkoušena byla i kvalita ledu, no však starosta pak taky čvachtal půl hodiny v mokré botě…

Další kroky 26 telnických návštěvníků po Hruškách byly doprovázeny paní kronikářkou Štefanovou, která popsala místní historické reálie a ochotně se vžila do role fotografa, když pořídila společnou fotku účastníků u venkovního hrušeckého betlému.

Nádhernou moderní kapli P. Marie Sněžné představila paní Helena Hrabálková ze sdružení Správa kaple v Hruškách. Uvnitř se nachází velmi příjemné prostředí a sama kaple (vysvěcená v roce 2006) se stala po zásluze přirozenou dominantou obce Hrušky.

Teplý čaj a káva čekaly na účastníky výletu na místní hasičce, kde všechny srdečně přivítal starosta obce Jan Kauf a promluvil mj. o zajímavém partnerském projektu v „hruškovém stylu“ s rakouskými partnery. Společného setkání využily také kronikářky obou obcí – za Telnici paní Dagmar Čechová, které si vzájemně prohlédly obecní kroniky i probrali způsoby jejich vedení.

Bezpečnou cestu i příjemně vytopený autobus zajistil tradičně Alois Hrdlička – moc děkujeme. Poděkování také patři všem hrušeckým, kteří se nám celé dopoledne věnovali. Přálo nám také počasí, a tak jsme mohli jeden zimní půlden prožít skutečně pohodovým způsobem.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Počet zobrazení: 199

Doporučujeme