přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Letní hlídání dětí - Obec Telnice informuje, že uzávěrka přihlášek pro L e t n í   h l í d á n í   d ě t í  v době od 15. července do 2. srpna 2019 je 30. května 2019. Stále je volných ještě několik míst.     Nalezena čepice a skládací nožík - Dne 1. května byla na parkovišti u Sokolovny nalezena čepice a skládací nožík. Majitel si je může vyzvednout na OÚ.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka: Vánoce našich předků - do 30. prosince 2018 (Bučovice) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka: Vánoce našich předků - do 30. prosince 2018 (Bučovice)

Muzeum Bučovice

nabízí příjemně strávené chvíle na probíhající výstavě,

Vánoce našich předků

kde nahlédnete do vánoční atmosféry lidové i měšťanské domácnosti od konce 19. století do 60.–70. let 20. století. Výstava trvá do 30. prosince 2018.Vánoční oslavy a představy o tom, jak strávit sváteční čas, se od dob našich předků mnohokrát proměnily. Vůně zapáleného františka, zdobené perníčky, hořící svíčky nebo vonné esence, prskavky či elektrické lucerničky? Jak se slavily Vánoce v časech dávných i nedávných, čím děti zdobily stromečky a jaké asi dostávaly dárky? 

Výstava se koná ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Bučovice.
K výstavě je připravený doprovodný program pro děti z MŠ a žáky 1. stupně ZŠ spojený s tvořivou dílničkou, na které se budou vyrábět tradiční ozdoby ze skleněných foukaných perliček nebo dvoubarevná svíčka z včelího vosku.

 

 

 

Počet zobrazení: 43

Doporučujeme