přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 27. června  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice, krůty, káčata a  husokačeny mulard, jatečné kachny o váze 3,5-4 kg, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.     Kamenictví G. A. L - Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem na tel. č. 777-888-332.       MediClinic oznamuje - MediClinic oznamuje čerpání dovolené v termínu 26. června– 5. července 2019  MUDr. Pickové v Sokolnicích, ul. Komenského 10  a v ordinaci  v Telnici, ul. Palackého 402.  Ordinace budou v termínu čerpání dovolené uzavřeny. V termínu 26. - 28. června 2019 zástup pro akutně nemocné pacienty MUDr. Petr Sovadina, Chrlické nám. 2, Brno a ve dnech 1. - 4. července 2019 zástup poliklinika Kounicova 26, Brno. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 9. října 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Reportáž: Setkání Klubu aktivních seniorů - 9. října 2018

V dnešním klasovském setkání jsme se zaměřily na barvy a tvary, které jsou součástí života. V úvodu jsme se vrátily o několik desítek let zpět v informacích, podaných jednou naší členkou, paní Darou. Vždy jde o pestré informace, např. jaká byla otevírací doba v našem obchodě (asi by to dnes neprošlo).

Teorie se týkala barevného vidění, čím je zprostředkováno, rozdělením barev, smícháním dvou barev a jejich optickými klamy, které bývají mnohdy hodně zajímavé. Vrátily jsme se k mnemotechnické pomůcce - zapamatování si barev duhy, jdoucích za sebou  a využily jsme toho k sestavování krátkého záznamu, kdy jsme "tvořily". A že jsme se u výsledku zasmály!

Barvy se objevují i v názvech knih, v lidových rčeních a jinde - seniorky velmi dobře spolupracovaly. Na řadu přišly i tvary, což je široký pojem. Tady jsme se zaměřily zvlášť na optický klam (nízký domek, před ním vysoký strom - výsledek?) Doplňovaly jsme přesmyčky názvů tvarů a barev.

Tělo jsme protáhly několika jednoduchými cviky a na řadu přišla i písnička, v níž se zpívá o barvě růže.

Závěr našeho setkání patřil panu Františku Kroutilovi, který byl ochoten zodpovědět všechny naše dotazy. Další setkání je plánované na 23. říjen 2018 a po něm je možno navštívit v sokolovně besedu, která začne v deset hodin.

Za KLAS Telnice
Marie Fialová

 

Počet zobrazení: 129

Doporučujeme