přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude ve čtvrtek 27. června  v 9:00 hod.  prodávat: kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice, krůty, káčata a  husokačeny mulard, jatečné kachny o váze 3,5-4 kg, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.     Kamenictví G. A. L - Pro naši obec nabízí své služby kamenictví G.A.L. s dlouholetou tradicí, které u nás bude přijímat objednávky na veškeré kamenické práce. Vše za výhodné ceny. Pro využití této akční nabídky je NUTNÉ si sjednat přesný čas schůzky s tímto kameníkem na tel. č. 777-888-332.       MediClinic oznamuje - MediClinic oznamuje čerpání dovolené v termínu 26. června– 5. července 2019  MUDr. Pickové v Sokolnicích, ul. Komenského 10  a v ordinaci  v Telnici, ul. Palackého 402.  Ordinace budou v termínu čerpání dovolené uzavřeny. V termínu 26. - 28. června 2019 zástup pro akutně nemocné pacienty MUDr. Petr Sovadina, Chrlické nám. 2, Brno a ve dnech 1. - 4. července 2019 zástup poliklinika Kounicova 26, Brno. Děkujeme za pochopení.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Změny tarifu IDS JMK od 1. září 2018 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Změny tarifu IDS JMK od 1. září 2018

Od 1. 9. 2018 dochází v návaznosti na úpravy cenového výměru Ministerstva financí ČR ke změně Tarifu IDS JMK. K úpravám cen dojde nejen v regionální dopravě, ale je připravováno i v brněnské městské dopravě a v městských dopravách v dalších 8 městech.

Zásadní změnou je zlevnění jízdného pro děti do 15 let, mládež od 15 do 18 let, pro studenty od 18 do 26 let a pro cestující nad 65 let. Snížení cen se projeví zejména při regionálních cestách. S cílem zachovat jednoduchost tarifu IDS JMK se město Brno rozhodlo snížit rovněž jím stanovované ceny v brněnské městské dopravě pro děti do 15 let a pro občany nad 65 let.

Přinášíme přehled nejdůležitějších úprav v Tarifu IDS JMK

1.DĚTI DO 6 LET

Nová úprava nastavuje jednotně pro celý IDS JMK možnost bezplatného cestování pro děti do 6 let bez omezení počtu. Zvyšuje tak bezpečnost dětí a urychluje odbavení.

2.DĚTI OD 6 DO 15 LET

Dochází k zásadnímu zjednodušení a sladění slev. V Brně i zbytku Jihomoravského kraje se stanovuje výše slevy pro jednorázové i předplatní jízdenky na 75%. Možnost bezplatného cestování pro děti do 10 let v Brně i Hodoníně zůstává beze změny.

3.MLÁDEŽ OD 15 DO 18 LET

Dochází ke zjednodušení a sladění slev. Ruší se žákovské jízdné, nově jsou slevy poskytovány bez ohledu na trasu cesty. Při cestě mimo přepravu v rámci Brna brněnskou městskou dopravou bude nastavena sleva pro jednorázové i předplatní jízdenky na 75%. Při cestě brněnskou městskou dopravou po Brně se na jednorázové jízdenky sleva poskytovat nebude, na předplatní jízdenky bude sleva 50%. Při kombinaci cesty v regionu a Brně tak vychází výsledná cena kombinací cen pro Brno a pro region. U jednorázových jízdenek tedy vzniká nová skupina jízdenek označených jako „Zlevněná B“.  U předplatných jsou ceny dle tabulky pro příslušnou skupinu cestujících. Nárok na slevu se prokáže např. průkazkou IDS JMK, na vyzvání je nutné se prokázat oficiálním identifikačním průkazem.

4.STUDENTI OD 18 DO 26 LET

Situace a slevy jsou obdobné jako v případě mládeže. Nezáleží na trase a účelu cesty. Není třeba vyřizovat žákovský průkaz, postačuje předložit průkaz ISIC. Nárok na slevu se prokáže např. průkazkou IDS JMK, na vyzvání je nutné se prokázat oficiálním identifikačním průkazem.

5.OSOBY NAD 65 LET

Nový tarif zjednodušuje a sjednocuje pravidla. V případě předplatních jízdenek bude nastavena sleva pro osoby nad 65 let v celém kraji na 75%. V případě jednorázových jízdenek se sleva ve výši 75% bude poskytovat mimo Brno, ve městě Brně bude poskytnuta pouze po zakoupení zvláštního ročního kupónu za 840 Kč.

 

6.PRINCIPY CESTOVÁNÍ MEZI BRNEM A REGIONEM U MLÁDEŽE OD 15 DO 18 LET A STUDENTŮ DO 26 LET

Výše uvedené slevové skupiny budou mít možnost si pořídit jednorázovou jízdenku bez brněnské městské dopravy nebo s brněnskou městskou dopravou. První z nich jim umožní jízdu mezi regionem a Brnem všemi druhy dopravy (vlak, regionální autobus, městská doprava), nebudou však moci v Brně dále přestoupit na jinou linku městské dopravy. Druhá jízdenka umožní libovolné cestování včetně brněnské městské dopravy.

 

V případě předplatních jízdenek bude platit obdobný postup. Slevové skupiny si budou moci pořídit předplatní jízdenku i pro zóny 100 + 101, které budou nebo nebudou obsahovat možnost přestupu na linky městské dopravy.  V případě, že předplatní jízdenka nebude obsahovat možnost přestupu na linky městské dopravy, bude na území zón 100 + 101 platit pouze ve spojích vyjíždějících mimo tyto zóny.

7.OSOBY NAD 70 LET

Osoby nad 70 let v současné době cestují v Brně a všech městech s městskou dopravou bezplatně (s případnými výjimkami týkajícími se věku). V regionu mohou využít zvláštní roční jízdenku za 2400 Kč platnou v pracovní dny od 8:00, v nepracovní dny celodenně.

Dle nového tarifu zůstávají pravidla pro bezplatné cestování po jiných městech než Brno zachována, vzhledem k novému cenovému výměru se však snižuje cena roční celokrajské předplatní jízdenky pro seniory nad 70 let na 1237 Kč ročně (tzn. 103 Kč měsíčně).

8.DRŽITELÉ PRŮKAZŮ ZTP A ZTP/P

Dosud mohli tito občané využívat zlevněné nepřestupní jízdenky se slevou 75% pouze v autobusech. Ve městech cestovali bezplatně. V rámci sjednocení pravidel budou nově využívat jízdenky obdobné jako děti do 15 let se slevou 75%, které budou přestupní a platné ve všech linkách IDS JMK.

9.PŘEPRAVA ZAVAZADEL A PSŮ

Dosud se psi a spoluzavazadla přepravovala za jízdenky se slevou 50%. V rámci sjednocení pravidel budou nově využívat jízdenky obdobné jako děti do 15 let se slevou 75%. Rovněž bude možné využít pro přepravu psů a spoluzavazadel jednodenní zlevněné jízdenky.

10.ZAVEDENÍ NAVAZUJÍCÍCH JÍZDENEK PRO ZÓNY 100 + 101

Na základě požadavku města Brna se zavádějí tzv. navazující měsíční jízdenky hrazené inkasem. Jejich cena postupně klesá v závislosti na délce jejich používání a bezproblémového hrazení jízdného.

Zpracoval: KORDIS JMK, a.s.

 

Počet zobrazení: 228

Doporučujeme