přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Letní hlídání dětí - Obec Telnice informuje, že uzávěrka přihlášek pro L e t n í   h l í d á n í   d ě t í  v době od 15. července do 2. srpna 2019 je 30. května 2019. Stále je volných ještě několik míst.     Nalezena čepice a skládací nožík - Dne 1. května byla na parkovišti u Sokolovny nalezena čepice a skládací nožík. Majitel si je může vyzvednout na OÚ.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.15 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Neznámá osoba nezvaně navštívila místní rodinu seniorů >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Neznámá osoba nezvaně navštívila místní rodinu seniorů

V úterý 20. března 2018 v dopoledních hodinách navštívil neznámý člověk slovenského přízvuku, menší postavy, velmi krátkých černých vlasů, v červené bundě telnickou rodinu, která právě byla doma. Nezvaná návštěva se do domu dostala přesto, že byl na dvoře pes. Bez ostychu se po domě pohyboval a když si všiml, že jsou s ním doma také majitelé, dotázal se jich, zda-li nepotřebují zedníka. Obratem pak z domu odešel a tradičně se po něm slehla zem…

Chtěli bychom tímto upozornit občany na to, aby si své brány, vrata, dveře do dvorů a domů zamykali. Není to bohužel první případ, kdy zloděj přišel ve správnou chvíli a drze do rodinného domu pronikl. Podle všeho se tentokrát nic neztratilo, ani díkybohu nedošlo k žádnému fyzickému napadaní. Nejlepší je však prevence a tou je uzamknutý dům z ulice.

Stále platí, že by občané také měli obratem informovat buď Policii ČR nebo starostu obce. Je důležité jednání takových osob zdokumentovat a také (je-li to možné) ihned na vzniklou situaci reagovat. Jedině tak můžeme aktivně přispět ke snížení počtu takových případů v nejen v naší obci.

Policie ČR byla o tomto incidentu informována.

 

Počet zobrazení: 989

Doporučujeme