přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Oříšek jede hlásí dovolenou - Firma „Oříšek jede“ oznamuje, že pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami bude mít od 28. – 30. září 2021 dovolenou. Děkujeme za pochopení.     Kamenická firma Suchánek-Holub - Do naší obce přijede v sobotu 25. září soukromá kamenická firma Suchánek – Holub a nabízí své služby. Na lesklé obruby nabízí slevu 45 %. Firma se na místním hřbitově zdrží za jakéhokoliv počasí v době od 13:30 do 14:00 hodin.     Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 28. září 2021 v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice  a chovné kohouty za 200 Kč/ks, slepice ve snášce, brojlerová kuřátka, jatečné kachny, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč/ks.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Výzva starosty obce (k neohleduplným majitelům psů) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Výzva starosty obce (k neohleduplným majitelům psů)

Vážení spoluobčané.

V posledních týdnech se stále více množí stížnosti obyvatel Telnice na jednání některých majitelů psů, kteří dovolují svým čtyřnohým přátelům zanechávat exkrementy na veřejných prostranstvích. Veřejným prostranstvím se v tomto případě myslí jak obecní pozemky, tak i soukromé předzahrádky, trávníky, záhony apod. Vzhledem k tomu, že majitel psa je povinen podle  §47, odst.1,  písm. d), zákona 200/1990 Sb. zajistit úklid takto způsobeného znečištění po svém psu, bude obec Telnice ve spolupráci s Městskou policií Židlochovice nekompromisně postupovat proti porušování tohoto zákona.

Do konce ledna 2011 budou strážníci městské policie upozorňovat každého, kdo bude při takovémto jednání přistižen a trpělivě ho informovat o následnících jeho jednání. Od února 2011 pak již přistoupí k důslednému postihování a to formou blokové pokuty do výše až 1 000,- korun. Pokud bude majitel psa přistižen opět při stejném přestupku, bude jeho chování řešeno již správním řízením, ve kterém může být udělena pokuta až do výše 20 000,- korun.  Při opakovaném správním řízení je možné postihnout stejného majitele i dalšími sankcemi.

Rád bych upozornil také na to, že Městská policie Židlochovice si může předvolat takového majitele psa i na základě svědectví občanů, kteří oznámí zmíněné neohleduplné jednání na obecním úřadě.

Věřím, že je společným zájmem nás všech, aby Telnice byla krásnou a čistou vesnicí. Pokud někteří občané tento společný zájem nesdílejí, není možné jim nebránit v takovémto neohleduplném jednání.

Současně vyzývám všechny, kteří chtějí doporučit nové místo pro umístění popelnice se sáčky pro psí exkrementy, aby nás kontaktovali na níže uvedeném telefonním čísle či e-mailu nebo se zastavili osobně. Pokusíme se v této problematice vyjít maximálně vstříc.

S přáním příjemného dne a čistě uklizené Telnice

 

František Kroutil, starosta obce

tel.: 544 224 410, obec@telnice.cz

 

Celý zákon 200/1990 Sb (o přestupcích) si můžete přečíst zde.

 

Počet zobrazení: 1835

Doporučujeme