přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

Nalezen mobilní telefon - Na Brněnské ulici byl v pondělí 13. září 2021 nalezen mobilní telefon. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Orel jednota Telnice zve - Orel jednota Telnice zve na aerobik. Každý čtvrtek od 17 do 18:00 hodin v malém sále Orlovny. Více informací naleznete na webových stránkách.     Oznámení o přerušení dodávky el. energie 23. září 2021 -  Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie dne 23. září 2021 od 8:00 do 16:30. Vypnutá oblast: U Rybníka od Růžové po č.p. 474, Růžová od č.p. 29 a 43 po č.p. 317 a 409, Draha č.p. 462, 303, 304, Nová, V Dědině č.p. 29 a 58. Děkujeme za pochopení.     

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Návštěva z Telnice a obecní zabíjačka >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Návštěva z Telnice a obecní zabíjačka

V pátek 17.4.2009 naši obec navštívili zástupci obce Telnice okres Ústí nad Labem, se kterými nás kromě stejného názvu obce pojí dlouholeté přátelství.

Po přivítání na obecním úřadě a společném obědě v restauraci u Laštůvků si telničtí prohlédli naši obec - novou ulici Augarty, dětské hřiště u rybníka a čističku odpadních vod. Po večeři s našimi zastupiteli proběhl na Orlovně turnaj v kuželkách. V sobotu ráno po snídani odjeli s panem starostou, místostarostou a panem Vlasákem na  Mohylu míru. Po návratu už po náměstí voněly jitrničky, jelita, ovar a v jednom z kotlů bublala černá polévka a v druhém voněl guláš. Fronta před prodejním stánkem naznačovala, že v sobotu v mnohých telnických domácnostech byly k obědu zabíjačkové dobroty. O sladké pohoštění ke kávě se postaraly místní hospodyňky. O zdařilosti této akce svědčí to, že ve čtyři hodiny odpoledne nebylo po dobrotách ani památky.

Foto zabíjačka

Zabíjačka
Zabíjačka
 
Zástupci obce Telnice okr.Ústí n.Labem
Zástupci obce Telnice okr.Ústí n.Labem
 
Výlet na Mohylu míru
Výlet na Mohylu míru
 
Výlet na Mohylu míru
Výlet na Mohylu míru
 

Počet zobrazení: 2352

Doporučujeme