přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

E.ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v úterý 3. března od 8 do 16 hodin. Vypnutá oblast: ul. Brněnská, Augarty, Za Sokolovnou, Masarykovo nám. Od č.p. 77, 415 a 152 směr Brněnská a kolem Říčky, V Dědině, U Mlýna, U Rybníka, Růžová od č.p. 317 a 409 směr U Rybníka, Nová, Lány, Drahy od č.p. 303 po č.p. 448 a benzinku, areál ZD Telnice.     Pošta Partner Telnice oznamuje - Pošta Partner Telnice oznamuje, že bude v úterý 25. února uzavřena. Děkujeme za pochopení.     Domov pro seniory Sokolnice - Domov pro seniory Sokolnice, p.o. vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice Všeobecná sestra. Nástup dle dohody. Bližší informace na telefonním čísle 544 423 151  p. Kopečková nebo p. Mrkvicová nebo osobně na adrese Zámecká 57, Sokolnice.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > ...archiv novinek... > Slavnostní otevření Oranžového hřiště >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Slavnostní otevření Oranžového hřiště

(tisková zpráva)

V Telnici dovádějí děti na novém Oranžovém hřišti Oranžové hřiště

Telnice, 16. 6. 2008 – V neděli 15. 6. 2008 se pro nejmenší obyvatele obce Telnice otevřelo nové dětské hřiště. Prolézačky, horolezecká stěna a lanová dráha byly největšími lákadly pro jeho první malé návštěvníky. Do provozu hřiště uvedl starosta Telnice Ladislav Šustr za účasti Jana Husáka ze společnosti ČEZ a dalších hostů.

V telnickém parku bylo slavnostně otevřeno nové dětské hřiště, které se může pochlubit řadou zajímavých atrakcí. Ty si mohly hned po symbolickém přestřihnutí pásky vyzkoušet děti ze zdejší mateřské školy a také děti z maminkami z Mateřského klubu Sluníčko.

Ústředním místem celého hřiště o celkové ploše 950 metrů čtverečních je multifunkční prolézačka se skluzavkou, lezecí stěnou, basketbalovým košem a dalšími prvky. Dalším výrazným prvkem je prolézačka s dřevěným, řetězovým a provazovým žebříkem. Děti na hřišti také najdou pružinové houpačky a jejich dospělý doprovod zase dostatek laviček.

„V parku již hřiště v minulosti bylo, ale se starým a již nevyhovujícím vybavením. Obrátili jsme se tedy s projektem na výstavbu nového a moderního hřiště na Nadaci ČEZ, která naší žádosti vyhověla,“ uvedl starosta obce Telnice Ladislav Šustr. „Hřiště budou nejvíce využívat maminky s dětmi a žáčci zdejší mateřské školy. Může být i příjemnou zastávkou pro mladé rodiny, které budou projíždět na kolech po cyklostezce vedoucí právě okolo dětského hřiště, “ dodal Ladislav Šustr.

Projekt výstavby hřiště podpořila Nadace ČEZ příspěvkem ve výši 1 milionu korun, další nezbytné finanční prostředky věnovala obec z vlastního rozpočtu. Část prostředků byla věnována také na zakoupení vybavení menšího hřiště v druhé části obce, v Nádražní čtvrti. Nachází se zde herní sestava složená ze zastřešené lezecí věže, doplněná o skluzavku a houpačku.
Veškeré herní prvky jsou vyrobeny v souladu s evropskými normami na bezpečnost hry a hygienickými požadavky. Atrakce jsou zhotoveny z kvalitního materiálu, akátového dřeva, navíc v přitažlivém barevném provedení.
Záměr vybudovat nové hřiště souvisí jak s rozvojem cykloturistiky v našem regionu (cyklostezka Blučina-Mohyla Míru), tak také s potřebou tohoto zařízení přímo pro naše obyvatele.
 

Více o projektu v sekci "projekty dokončené".

 

Počet zobrazení: 1954

Doporučujeme