přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Kamenictví Jaroslav Doležal - Do naší obce přijede firma  Jaroslav Doležal -  kamenické práce a renovace hrobů a nabízí tyto služby: - žulové pomníky, obruby a zákrytové desky z kvalitní kameniny - čištění terasových náhrobků, soklů a obrub - leštění terasových obrub - opravy základů, zpevnění rozjetých obrub - sekání a obnova nápisů (zlato, stříbro, černá a běloba) -kameninové a nerezové doplňky (lampy, vázy, mísy a vitríny). Zájemci se mohou dostavit před místní hřbitov v sobotu 03.10.2020 od 13:00 - 13:30 hodin.       E-ON oznamuje - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie v úterý 13. října 2020 od 7:30 do 16:30 v celé obci Telnice mimo ulic u nádraží. Děkujeme za pochopení.     Informace k volbám - Starosta obce oznamuje - volby do zastupitelstva krajů a Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční v pátek 2. října od 14ºº hodin do 22ºº hodin a v sobotu 3. října 2020 od 8ºº hodin do 14ºº hodin. Místem konání voleb v Telnici je zasedací místnost obecního úřadu. Upozorňujeme voliče na povinnost vstupu na obecní úřad jen se zakrytými ústy a nosem. Volič, který se z vážných důvodů (především zdravotních – pozor – netýká se nakažených COVID-19 ani osob v karanténě) není schopen dostavit v době konání volby do volební místnosti, může požádat o donášku přenosné volební urny. Tuto informaci je možné sdělit OÚ v Telnici na tel. č. 544 224 410, příp. můžete volat do volební místnosti v době konání volby na tel. číslo: 515 538 156.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Aktuální situace s přípravou projektu zděné sportovní haly v Telnici >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Aktuální situace s přípravou projektu zděné sportovní haly v Telnici

Na základě veřejné zakázky připravuje projektovou dokumentaci zděné sportovní haly v Telnici a provádí související inženýrské činnosti společnost INTAR a.s. Jak jsme s projektem daleko? V této chvíli má náš projekt vydané územní rozhodnutí, které nabylo právní moci. Současně je prakticky hotová projektová dokumentace pro stavební řízení – chybějí pouze stanoviska příslušných státních orgánů a institucí, která by se během letních prázdnin měla nashromáždit, aby bylo možné podat na Stavební úřad Sokolnice žádost o stavební povolení. Věříme, že se nám podaří stavební povolení získat na začátku podzimu.

A jaký bude další postup? V tuto chvíli budeme pro tento náš záměr (projekt se stavebním povolením) žádat o dotaci. Nemůžeme samozřejmě předjímat, jestli ji obdržíme a za jakých podmínek (výše dotace/spoluúčasti apod.), avšak při dřívějších jednáních koaličních zastupitelů bylo dohodnuto, že pro získání dotace přiloží všichni ruce k dílu a budou pro to dělat maximum. I proto věřím, že se podaří dotaci získat, zvláště, když představitelé našeho státu stále více propagují posílení fondů, které rozdělují obcí finanční dotace na investiční projekty.

Dohoda koaličních zastupitelů je taková: jakmile bude zajištěno – dohodnuto konkrétní financování jak stavby, tak i provozu sportovní haly, připravíme obratem informační materiál občanům a spustíme obecní (místní) referendum, ve kterém se lidé sami vyjádří k případné realizaci tohoto záměru. V případě kladného výsledku referenda se pak může prakticky ihned začít stavět (po výběru zhotovitele).

V minulých letech totiž bylo po dlouhých jednáních dosaženo klíčové dohody o směně pozemků s telnickým Sokolem, přičemž obec je již na tuto dohodu připravena – podmínkou byla rekonstrukce tenisových kurtů, která proběhla v minulých letech a hřiště je připravené ke směně (pouze se letos ještě doplní elektrická přípojka pro osvětlení). Tato dohoda mezi obcí a Sokolem řeší i ožehavý problém s parkováním, kdy se obci podařilo uhájit zachování provozu stávajícího obecního parkoviště, a ještě navíc by se přidal jeden parkovací pruh podél haly v ulici Augarty (možno i pro dva autobusy). Pro tyto účely navíc obec v nedávné době pořídila rezervní pozemek v ulici Augarty (naproti parkovišti), pomocí kterého je možné v budoucnu řešit případné problémy s kapacitou parkování (pokud nastanou). Směna tedy znamená, že si Sokol s obcí vymění tenisové kurty (dnes víceúčelové hřiště) a házenkářské hřiště (kde bude hala případně fyzicky stát).

Takový je tedy aktuální stav přípravy tohoto projektu. Poslední aktualitou je z 25. června 2020 usnesení Zastupitelstva obce Telnice tohoto znění: „Na základě kladného vyjádření stavební komise obce Telnice Zastupitelstvo obce Telnice souhlasí s předloženou projektovou dokumentací pro stavební povolení a pověřuje starostu obce úkolem vydat kladné stanovisko pro stavební řízení.“ – obec již toto své kladné stanovisko vydala a jak bylo výše uvedeno, čeká na vyjádření dotčených státních orgánů a institucí, aby mohlo být co nejdříve požádáno o stavební povolení.

Děkujeme za pochopení i za spolupráci všem, kterým tento záměr není lhostejný.

František Kroutil, starosta obce Telnice

 

Počet zobrazení: 757

Doporučujeme