přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

Drůbežárna Prace - Drůbežárna Prace bude v úterý 22. září v 9:00 hod. prodávat: mladé kuřice a kohouty, roční slepice, jatečné kachny, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky. Dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Pozvánka: Cesty. Tisíc let putování krajinou - do 13. září 2020 (Šlapanice) >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Pozvánka: Cesty. Tisíc let putování krajinou - do 13. září 2020 (Šlapanice)

Muzeum va Šlapanicích

srdečně zve na výstavu, která trvá do 13. září 2020

Cesty. Tisíc let putování krajinou

Vydejte se s námi napříč Evropou s Kelty a Římany. Výstavu doplní interaktivní herna s archeologickou tematikou.

Zajímá vás, jak se v dávné minulosti cestovalo? Jak se k nám dostaly a kdy se u nás poprvé razily mince? Kam a proč odcházely pravěké ženy za vdavkami? Jak se značily obchodní stezky? Odpovědi na tyto otázky můžete najít na výstavě Cesty. Tisíc let putování krajinou v Muzeu ve Šlapanicích.

Brněnsko bylo v minulosti součástí Jantarové stezky táhnoucí se od Jadranu po Balt. Návštěvníci šlapanického muzea mají jedinečnou možnost procestovat kus této trasy od hradišť doby bronzové, přes keltská oppida a emporia až k táborům římských legií. Současně se dozví, k čemu lze při pátrání po starých cestách použít letecké laserové skenování, geofyzikální prospekci nebo geografický informační systém (GIS).

Pro děti je připravena originální hra prostupující celou výstavou, za jejíž absolvování získají odměnu.

UPOZORNĚNÍ: Interaktivní herna je nyní kvůli prevenci šíření nákazy koronavirem uzavřena.

 

Počet zobrazení: 92

Doporučujeme