přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele

Hlášení rozhlasu:

MUDr Hana Picková oznamuje - Ordinace praktického lékaře MUDr. Hana Picková oznamuje, že ve dnech 7.-17.7. bude ordinace uzavřena z důvodu čerpání dovolené. Zastupuje Poliklinika Kounicova, Brno - po telefonické domluvě na tel.č. 544528101, v akutních případech je k dispozici Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6. Děkujeme za pochopení.     Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice - Řeznictví a uzenářství D – MASO Blažovice bude prodávat v Telnici každý čtvrtek v 10.30 hod. na obvyklém prodejním místě čerstvé kuřecí, vepřové a hovězí maso, tradiční uzeniny, uzená masa a speciality.     Pojízdná prodejna JATKA Borkovany - Pojízdná prodejna JATKA Borkovany bude prodávat každou středu od 8.30 do 9.15 hodin na parkovišti U Laštůvků čerstvé vepřové, hovězí a kuřecí maso včetně výborných uzenin.    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Zrušení povinného nošení roušek - od 1. července 2020 >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

registrace
zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Zrušení povinného nošení roušek - od 1. července 2020

Vážení sousedé,

dne 29. června 2020 zveřejnilo Ministerstvo zdravotnictví své rozhodnutí, kterým se obecně ruší nošení roušek
(a vůbec povinného krytí tváře) jak ve venkovních prostorách, tak i v těch vnitřních, a to s účinností od 1. července 2020:

Ministerstvo zdravotnictví jako správní úřad příslušný podle § 80 odst. 1 písm. g) zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon č. 258/2000 Sb.“) postupem podle § 69 odst. 1 písm. i) a odst. 2 ve spojení s § 94a odst. 4 zákona č. 258/2000 Sb., ruší mimořádné opatření ze dne 19. června 2020, č.j.: MZDR 15757/2020-24/MIN/KAN, a to s účinností ode dne 1. července 2020.

Tímto okamžikem se nám navrací zpět naše svoboda volně dýchat. Avšak si dovolím připomenout, že se svobodou úzce souvisí zodpovědnost. Právě ta nám všem „zůstala“. Buďme si toho vědomi, abychom se vyhnuli všem problémům s oním virem, které ještě zdaleka nejsou zažehnány. Pevně věřím, že se již nevrátí dny nepříjemné nejistoty a omezování našich svobod - to však závisí i na nás, jestli ke znovu obnovené svobodě přistoupíme zodpovědně či nikoliv. Budeme-li k sobě ohleduplní, všechno dobře zvládneme!

František Kroutil, starosta obce

 

Počet zobrazení: 89

Doporučujeme