přeskočit na hlavní text přeskočit na hlavní navigaci
Přihlášení email Přihlášení uživatele Obec Telnice - Morava Facebook

Hlášení rozhlasu:

D-MASO Blažovice - dovolená - D-MASO Blažovice hlásí v době od 2. do 7.8.2021 celozávodní dovolenou. Děkujeme za pochopení.     Nalezen klíč - Na přechodu na ul. Draha byl nalezen klíč. Případný majitel si jej může vyzvednout na obecním úřadě.     Přerušení dodávky el. energie - 5. srpna 2021 - Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční bude přerušena dodávka elektrické energie dne 5. srpna 2021 od 7:30 do 16:30 hodin. Vypnutá oblast: Telnice: - U Rybníka od Růžové po č.p. 474, - Růžová od ul. V Dědině po č.p. 317 a 409, - Draha č.p. 462, 303, 304, - Nová, - V Dědině    

Vítáme vás
na stránkách obce Telnice
 
Úvodní stránka > Aktuálně - úvodní strana > Společné vyjádření vedení ZŠ a MŠ Telnice a zřizovatele školy k provozu MŠ Telnice >

Videoprezentace obce

Navigace

přeskočit navigaci

Přihlášení uživatele

Jméno:

Heslo:

zapomenuté heslo

Anketa

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Malovaná mapa Brno-venkov-jih

Společné vyjádření vedení ZŠ a MŠ Telnice a zřizovatele školy k provozu MŠ Telnice

Vážení rodiče,

v reakci na dotazy mnohých rodičů dětí telnické mateřské školy zveřejňujeme své vyjádření k možnému otevření třetí třídy MŠ Telnice. V průběhu prvních dvou týdnů jsme si vyzkoušeli, jakým způsobem probíhá reálně provoz školky za mimořádných provozních podmínek a zjistili jsme, že téměř polovina zákonných zástupců nejednou porušila nastavená hygienická pravidla. Na toto porušení byly tyto osoby upozorňováni zaměstnanci mateřské školy a někteří i přesto nadále odmítají tato pravidla bez výslovného upozornění dodržovat. Vzhledem k tomu, že tato neukázněnost některých rodičů přináší nemalé komplikace při provozu školky a navíc zvyšuje hygienická rizika, není možné v tuto chvíli otevřít další třídu školky.

Tato situace se může změnit ve chvíli, kdy si dotčení zákonní zástupci začnou plně uvědomovat to, že dodržování nastavených pravidel chrání nejen jejich vlastní rodiny, ale i ostatní. ZŠ a MŠ Telnice i její zřizovatel se snažili brzkým znovuotevřením školky vyjít rodičům maximálně vstříc a není možné, aby na tuto vstřícnost doplatili ti, kteří mimořádná pravidla dodržují a předškolní vzdělávání svých dětí opravdu potřebují. Na základě této zkušenosti se tak budou muset zaměstnanci, kteří by jinak zajistili provoz třetí třídy, věnovat zvýšené kontrole dodržování mimořádných provozních podmínek.

Nenaplněné kapacity dvou otevřených tříd budou od 25. května 2020 doplněny předškolními dětmi, které v naší mateřské škole plní poslední povinný rok předškolního vzdělávání – pochopitelně pouze v případě, že s tím zákonní zástupci budou souhlasit.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Petr Gabrhel, ředitel ZŠ a MŠ Telnice
František Kroutil, starosta obce jménem zřizovatele

 

Počet zobrazení: 552

Doporučujeme